18.02.2018 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na wrocławskie hospicjum.

2. Także dzisiaj o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił o. Józef Trybal – franciszkanin z ul. Kruczej.

3.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. O godz. 19.00 w kościele dolnym Msza św., a po niej droga krzyżowa dla młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

6. Także w przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

7. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godz. 6.40 w kościele dolnym wraz z neokatechumenatem zapraszamy na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła.

8. Jest już do nabycia wielkopostny numer naszego parafialnego „Głosu Pocieszenia”. Jego myślą przewodnią jest maksyma św. Stanisława Kostki – patrona obecnego roku liturgicznego: „Do większych rzeczy jesteśmy stworzeni”. Wielki Post to okazja do większego zaangażowania w różnorodne inicjatywy charytatywne, kawiarenkę, działalność grup parafialnych, głębszą refleksję nad swoim życiem, a przez to „nakierowanie” serc na przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Mamy nadzieję, że lektura „Głosu Pocieszenia” w tym pomoże…

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” blok artykułów o Ojcu Pio z Pietrelciny, świętym, którego wiara i pobożność były tak żarliwe, pełne pasji, że muszą być wyrzutem sumienia dla letnich serc i letniego Kościoła. W „Niedzieli” – próba odpowiedzi na pytania: Po co post? Po co odmawiać sobie czegokolwiek, kiedy mamy dostęp do wszystkiego, i jak zrozumieć istotę postu? Polecamy!

9. Duszpasterstwo 40+ zaprasza wszystkich parafian, bez względu na wiek, w piątek 23 lutego o godz. 20.00 na Mszę św. Zbiórka w holu kościoła, a po Mszy św. spotkanie w kawiarence parafialnej, którego tematem będzie św. Ignacy Loyola, założyciel zakonu jezuitów. Wspomnienia z pielgrzymki „Śladami Ignacego”, wrażenia z filmu „Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty” oraz prezentacja książki amerykańskiego jezuity „Ćwiczenia Duchowe – przewodnik po przygodzie życia”. Serdecznie zapraszamy.

10. Kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii odbędzie się od 9 do 19 kwietnia. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Maria Siastacz
Danuta Urbańska
Stefan Migodziński
Jadwiga Dobrzycka
Adam Bochyński
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!