25.02.2018 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

2. Także dzisiaj o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dzisiaj też po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Misjom.

4.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Duchowa Adopcja dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

5. W czwartek o godz. 18.45, w Akademii Rozmaitości – prof. Stanisław Rosik opowie: Czy korona czyni królem? Słowo o Polsce.

6. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. O godz. 19.00 w k. d. Msza św., a po niej droga krzyżowa dla młodzieży.

7. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godz. 6.40 w kościele dolnym wraz zapraszamy na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła.

8. Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. próba odpowiedzi na pytanie: skoro mamy wszystko, dlaczego jesteśmy tak nieszczęśliwi, czyli jak dobrobyt i indywidualizm, które miały być wyznacznikami „nowego lepszego świata”, stały się jego przekleństwem, a także rozmowa z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o dobrej i złej pamięci, biciu w cudze i własne piersi oraz o kościelnych źródłach antysemityzmu. W „Niedzieli” – o tym, jak każdy z nas może upomnieć się o życie chorych dzieci w łonach matek zagrożonych aborcją.

9. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

10. 1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W dniu tym pragniemy oddać hołd tym, którzy pozostali wierni swej przysiędze, składanej na wierność Bogu i Ojczyźnie. Plan wrocławskich uroczystości na tablicy ogłoszeń.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Tadeusz Grzeszczuk
Jadwiga Dobrzycka
Adam Bochyński
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!