25 lipca 2021 r. – 17. Niedziela Zwykła

 • Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i naszego Księdza Arcybiskupa Józefa dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Datki na ten cel można wrzucać do puszek pod chórem.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
 • W poniedziałek wspomnienie Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 • W najbliższą środę, 28 lipca, wspomnienie św. Charbela (Szarbela), kapłana.
 • W sobotę, 31 lipca, uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana, założyciela naszego zakonu Towarzystwa Jezusowego czyli zakonu jezuitów.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o ustanowionym przez papieża Franciszka Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, dlaczego kapłani obecni są na woodstockowych polach i jaki jest cel Przystanku Jezus. Polecamy!

17. NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. B. Lisiak  o. G. Kramer
9.00 o. G. Kramer  o. B. Lisiak
10.30 KG o. Proboszcz   o. G. Tęczar
12.00   o. K. Antoniewicz o. A. Niczypor
16.00 o. G. Tęczar   o. K. Antoniewicz
18.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
20.00 o. G. Tęczar   o. A. Niczypor
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Paweł Zgieb,
Lech Królikowski
Leszek Wawrykowicz,
Janina Śleszyńska,
Barbara Tieraszkiewicz,
Wiktoria Gagucka,
Marianna Garczarek
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

 • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!