18 lipca 2021 r. – 16. Niedziela Zwykła

 • W obliczu nadchodzącej czwartej fali pandemii, zachęcamy gorąco do zaszczepienia się. Niech przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, będzie zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne.
 • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 • W najbliższy wtorek, 20 lipca, przypada uroczystość bł. Czesława, głównego patrona miasta Wrocławia.
 • W czwartek – święto św. Marii Magdaleny.
 • W piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 • W przyszłą niedzielę, 25 lipca, po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Imieniny obchodzi nasz o. Krzysztof Antoniewicz. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o kanadyjskim rachunku sumienia państwa i Kościoła w kwestii traktowania rdzennej ludności. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, dlaczego Kościół nie zgadza się na rozwody. Polecamy!

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
9.00 o. G. Kramer  o. B. Lisiak
10.30 KG o. Proboszcz   o. K. Antoniewicz
12.00   o. K. Antoniewicz o. A. Niczypor
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
20.00 o. A. Niczypor   o. K. Antoniewicz
W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł:
śp. 
Paweł Zgieb
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

 • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!