31 marca 2019 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Nauki będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach św., oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Nauki głosi ks. Bartosz Kasprzyszak. Także dzisiaj o godz. 17.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

3. Jutrzejszą wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Duszpasterstwo Czterdzieści +, Neokatechumenat i Krąg Rodzin.

4. We wtorek – 14. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.

5.  W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Dla dzieci o godz. 17.00 w kościele górnym Msza św., a o 17.30 w kościele dolnym droga krzyżowa. W kościele górnym o godz. 17.30 – droga krzyżowa dla dorosłych. O godz. 19.00 w kościele dolnym – Msza św., a po niej egzamin dla kandydatów do bierzmowania. W Wielkim Poście, od poniedziałku do piątku, neokatechumenat zaprasza do dolnego kościoła na godz. 6.40, na jutrznię.

6. W sobotę o godz. 12.00 w kościele dolnym Msza św. dla kobiet – „urzekająca.pl”. Szczegóły na plakacie.

7. Wspólnota „Mocni w Duchu” zaprasza w sobotę 6 kwietnia rodziców nastoletnich – często buntujących się dzieci – na jednodniowe rekolekcje. W programie: konferencje, warsztaty, Msza św. o uzdrowienie relacji. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

8. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach ogłasza nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od lat 7 do 24 na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły na plakacie.

9. W ostatnią niedzielę na potrzeby wrocławskiego Hospicjum wolontariusze zebrali 5 tys. 581 zł i 40 gr. W imieniu podopiecznych Hospicjum dziękujemy staropolskim – Bóg zapłać!

10Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a także artykuł o Maroku – celu drugiej w tym roku zagranicznej podróży papieża Franciszka. W „Niedzieli” – recenzja filmu o historii objawień, które miała s. Faustyna Kowalska i o kulcie Bożego Miłosierdzia. Na półpiętrze darmowe egzemplarze „Nowego Życia”, a także książeczki o kulcie Bożego Miłosierdzia. Polecamy!

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Janina Kołcuń,
Jan Krotofil
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!