24 marca 2019 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 17.00 – Gorzkie żale, a o godz. 19.00 w kościele dolnym spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

2. Jutro – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje te są rozdawane dzisiaj w holu kościoła.

3. Jutrzejszą wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

4. W czwartek, 28 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 w Akademii Rozmaitości prof. Stanisław Rosik opowie „O pokorze z humorem, czyli o modlitwie i pokucie św. Jadwigi Śląskiej”.

5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.30 w kościele górnym i o tej samej godzinie dla dzieci w kościele dolnym. O godz. 19.00 w kościele dolnym droga krzyżowa i Msza św. dla młodzieży. W dni powszednie Wielkiego Postu (od poniedziałku do piątku) wspólnota neokatechumenalna zaprasza na modlitwę poranną – jutrznię, na godz. 6.40 do dolnego kościoła.

6. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych. Nauki będą głoszone na sobotnich – wieczornych Mszach św., w niedzielę na wszystkich Mszach św., oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Nauki będzie głosił ks. Bartosz Kasprzyszak, ojciec duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic Różańcowych.

8. W ostatnią niedzielę na misje zebraliśmy 5 tys. 398 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu obdarowanych dziękujemy – Bóg zapłać! Z kolei dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby wrocławskiego Hospicjum.

9.  Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o spowiedzi przez telefon, roli tajemnicy w sakramencie pokuty i cechach dobrego spowiednika oraz o tym, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności. A w „Niedzieli” – jak można włączyć się w działania mające na celu ochronę każdego ludzkiego życia. Na półpiętrze jest do zabrania i czytania najnowszy numer „Wiadomości Misyjnych”.

10. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Józef Waniewski,
Emilia Kluska,
Katarzyna Szymańska,
Artur Zaleski,
Józef Szurpicki
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!