4 listopada 2018 r. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj od godz. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

2. Poniedziałkową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duszpasterstwo 40+, Neokatechumenat i Krąg Rodzin. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

3. Wypominki przez cały listopad o godz. 17.30. Zapraszamy także dzieci na różaniec za zmarłych w listopadzie we wtorki i czwartki o godz. 16.30 do dolnej kaplicy. Dzieci same piszą imię zmarłej osoby, za którą będą się modlić. 

4.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o polskich karmelitankach w Islandii i rozmowa ze znanym duszpasterzem ks. Piotrem Pawlukiewiczem o złych notowaniach świętości, skarbie na siedmiu metrach i kompasie ustawionym na niebo. W „Niedzieli” – o programie IPN, w ramach którego już blisko 500 osób przekazało swoje zbiory dokumentów i pamiątek, cennych dla ocalenia pamięci o walczących o niepodległość. W punkcie prasowym są też do odebrania płytki ze zdjęciami z pielgrzymki do Legnicy.

5. Informujemy też, że za tydzień, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, ukaże się listopadowy numer „Głosu Pocieszenia” z prezentem dla czytelników – Śpiewnikiem pieśni patriotycznych.

6. W czwartek 8 listopada o godz. 17.30 w kościele dolnym niecodzienne spotkanie z Duchem Świętym, Eucharystia, modlitwa uzdrowienia i konferencja: Nowe Życie w Duchu Świętym. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

 7. W piątek 9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 109 przy ul. Inżynierskiej zaprasza nas na godz. 11.00 na boisko szkolne do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

8. W najbliższą sobotę w naszym kościele o godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna w wigilię setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. procesja różańcowa na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domostw barwami narodowymi.

9. Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej zaprasza na trwający od 10 do 12 listopada Weekend Niepodległości. Szczegóły w gablocie.

10. Zapraszamy do biblioteki, kawiarenka parafialna dzisiaj nieczynna.

***

 Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia.

Nie ma chyba miejsc i instytucji w Polsce, które nie przygotowywałyby się w tym roku do bardziej niż zwykle uroczystego świętowania upływających w listopadzie tego roku równych stu lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej będzie we Wrocławiu, gdzie na weekend pełen atrakcji zaprasza Centrum Historii Zajezdnia.

Wernisaże wystaw, koncerty, rodzinne zabawy czy parady z udziałem grup rekonstrukcyjnych to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na gości Centrum Historii Zajezdnia. Trwający od 10 do 12 listopada Weekend Niepodległości zapowiada się naprawdę wyjątkowo.

W sobotę (10 listopada) odwiedzający będą mogli wziąć udział w grze rodzinnej na terenie wystawy głównej, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto-budce, a dla najmłodszych przewidziano prowadzone przez animatorów warsztaty plastyczne. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka gości Zajezdni później, bowiem o godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta gala, na której zostaną zaprezentowane najnowsze wystawy przygotowane specjalnie na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabraknie też urodzinowego tortu.

Gala rozpocznie się od koncertu chóru Piastuny, po którym zaprezentowane zostaną jubileuszowe wystawy. Oprócz prezentacji realizowanych przez Centrum Historii Zajezdnia projektów realizowanych w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”, zaprezentowane zostaną także ekspozycje powstałe w ramach programu Pomysłowi oraz wystawa poświęcona Pomarańczowej Alternatywie czy zrealizowana przez History TV ekspozycja „Piękni Stuletni”.

W niedzielę (11 listopada) spod Zajezdni wyruszy wielka Radosna Parada Niepodległości, w której udział wezmą grupy rekonstrukcyjne prezentujące różne okresy naszej historii. Marsz, który rozpocznie się o godzinie 9.45 zakończy się na wrocławskim Placu Wolności, gdzie odbędzie się finał Parady. Podobnie, jak w sobotę na terenie wystawy głównej będzie można wziąć udział w grze rodzinnej, zdobyć pamiątkową fotografię czy wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ponadto podczas Weekendu Niepodległości (10-12 listopada) w Centrum Historii Zajezdnia, goście mogą za darmo zmienić wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Centrum będzie czynne w godzinach 10.00 – 18.00.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Jadwiga Miszczyk,
Elżbieta Kruczek,
Jerzy Kuczborski,
Zdzisława Szkołuda
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!