Świąteczne kolędowanie

6 stycznia, w Trzech Króli, w naszej parafii mieliśmy możliwość pokontemplować z muzyką w tle. Dwa koncerty jednego dnia! Najpierw koncert dzieci i rodziców z Dobroszyc i Wrocławia uczących się gry metodą Suzuki, po dziecięcej Mszy Świętej w dolnym kościele. Kilkunastoosobowa grupa artystów zaprezentowała kolędy i świąteczne pastorałki. Przeważały instrumenty smyczkowe, ale nie zabrakło też fletu czy gitary basowej. Słuchacze z zachwytem przyglądali się i słuchali gry szczególnie młodych artystów.
Drugi koncert odbył się po Mszy Świętej o 20.00. Na dorocznym koncercie polskie kolędy w swojej aranżacji zaprezentował nasz parafialny zespół „Clemensianum”. Jak zwykle frekwencja dopisała – kościół pękał w szwach. Radość na twarzach słuchaczy było widać od pierwszego dźwięku, jaki popłynął z zaimprowizowanej estrady. Piękne stroje, nastrojowa atmosfera, aranżacja całego przedstawienia sprawiła, że nikomu z osób, które nie znalazły miejsca siedzącego, nie przeszkadzało stanie przez cały występ. Tekst i zdjęcia – Justyna Jankowska