19 maja 2024 r. – Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świetego

19 maja 2024 r.

 1. W następną niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. W związku z tym poranne Msze Święte będą odprawione w kościele dolnym, a Msze popołudniowe od 13.30 już w kościele górnym.
 2. Rocznicę Pierwszej Komunii św. będziemy obchodzić w naszej parafii w niedzielę, 2 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w przeddzień czyli w sobotę, 1 czerwca, o godz. 10.00.
 3. We wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 19.00 w kościele górnym – próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. (we wtorek i piątek ma próbę SP 109, a w środę i czwartek – SP 82). W sobotę będzie przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych. Z tej racji od wtorku do soboty Msze o godz. 19.30 będą sprawowane w kościele dolnym.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek, 24 maja, o godz. 17.00 w kościele dolnym. Po Mszy św. odbędzie się egzamin pisemny.
 5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłan, a w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Za półtora tygodnia w czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. W ten dzień uroczysta Msza św. o godz. 9.00 w kościele, a po niej procesja tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy następujące grupy o przygotowanie ołtarzy: ołtarz 1 – Wspólnota Młodzieżowa Magis, ołtarz 2 – Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec, ołtarz 3 – Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz 4 – Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi.
 8. Dzisiaj jeszcze po Mszy Św. o godz. 12.00 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie dla dziewczynek i chłopców, którzy chcą wziąć czynny udział w procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Dziewczynki będą ćwiczyć sypanie kwiatków a chłopcy dzwonienie dzwonkami. Prosimy, by dziewczynki miały ze sobą koszyczki na tasiemce. Ostatnie spotkanie dla dziewcząt i chłopców odbędzie się w środę, 29 maja, o godz. 18.00. Zaangażowane dzieci otrzymają od nas drobny upominek. Serdecznie zapraszamy!
 9. Dzisiaj o godzinie 14.30 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski otworzy II SYNOD ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ, na który zaproszeni są księża i wierni świeccy Kościoła wrocławskiego.
 10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Anna Paciorek. Dobry Jezu…

Zesłanie ducha Świętego
19 maja 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. R. Mól o.  S. Data
10.30 o. Superior o. R. Mól
12.00 o. P. Adamarek o. Superior
13.30 o. Superior o. R. Mól
16.00 o. S. Datal o. P. Adamrek
18.00 o. R. Mól o. S. Data
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!