12 maja 2024 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstapienie Pańskie

12 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Kolejne spotkanie będzie w następną niedzielę, także po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na nie chętne dziewczynki, szczególnie te przygotowujące się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Prosimy, by dziewczynki przyniosły ze sobą na spotkanie koszyczki na tasiemce.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w kościele górnym – próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. (w poniedziałek i wtorek ma próbę SP 109, a w środę – SP 82). Z tej racji od poniedziałku do środy Msze o 19.30 odbędą się w kościele dolnym.
 3. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 4. W piątek, 17 maja, wspólnota młodzieżowa Magis zaprasza na modlitwę uwielbienia po Mszy św. o godz. 19.30. Z tej racji nie ma Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym.
 5. W sobotę, 18 maja, zapraszamy wszystkich Parafian, w tym grupy i wspólnoty parafialne, na Wigilię Zesłania Ducha Świętego, która rozpocznie się o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia, a po niej ok. 20.00 będzie Msza św. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to jedno z najważniejszych świąt w Kościele – będziemy modlić się, aby Duch Święty odnowił nasze serca i całą naszą parafię.
 6. W czytanym w ostatnią niedzielę Liście abp Józef Kupny zaprosił wszystkich na otwarcie Synodu Diecezjalnego. Obchody otwarcia odbędą się, w przyszłą niedzielę, 19 maja, i rozpoczną się o godz. 14.00 w kościele NMP na Piasku.
  Przy tej okazji pragniemy poinformować, że przez ostatnich kilka miesięcy w naszej parafii działał zespół presynodalny, który zakończył prace sprawozdaniem przesłanym do Sekretariatu Synodu. Po oficjalnym otwarciu Synodu zespół presynodalny przekształci się w zespół synodalny. Po otrzymaniu od komisji synodalnych materiałów do rozważenia, w parafii będą organizowane spotkania, na które zaprosimy wszystkich parafian pragnących wypowiedzieć się na tematy dotyczące diecezji i naszej parafii.
 1. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Angelina Bejger. Dobry Jezu…

Wniebowstąpienie Pańskie
12 maja 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. R. Mól o.  S. Data
10.30 o. Superior o. R. Mól
12.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz
13.30 o. Superior o. R. Mól
16.00 o. S. Datal o. P. Adamrek
18.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!