19 listopada 2023 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

33 Niedziela Zwykła

19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie po niej.
 2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, a w środę św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia składamy naszemu panu organiście Andrzejowi oraz panom organistom Januszowi i Mieczysławowi, a także zespołowi „Clemensianum” i młodzieżowemu zespołowi „Kostki” oraz grupie, która uświetnia niedzielną Msze św. dla dzieci.
 3. W dniach od 24 do 26 listopada w naszej parafii odbędą się Dni Skupienia Apostolstwa Modlitwy, które poprowadzi o. Robert Więcek – dyrektor krajowy Apostolstwa Modlitwy w Polsce. Zapraszamy członków Apostolstwa Modlitwy, Żywego Różańca oraz innych wspólnot parafialnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy oraz spotkania przy stole. Szczegółowy plan jest wywieszony w holu kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, świętujemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 10.30, połączoną z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00. Poprowadzi ją o. Robert Więcek SJ.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 7. Nadal trwa remont domu katechetycznego. W ostatnim czasie zostały wyremontowana klatka schodowa i obie sale na drugim piętrze, które wcześniej zostały wycyklinowane. W czasie wakacji została całkowicie odnowiona sala w przyziemiu. Nieoczekiwanie okazało się, że z powodu nieszczelności rur i kaloryferów trzeba wymienić całą instalację centralnego ogrzewania. Po jej wykonaniu pozostanie odnowienie obu sal na pierwszym piętrze, czyli dawnej kawiarenki i salki ministranckiej. W sumie do tej pory wydaliśmy na remont kwotę ok. 52 tys. zł, na którą składa się praca fachowców (cyklinowanie, kładzenie paneli, wymiana CO…) i materiałów (farby, rury CO…). Ogromna część robocizny jest świadczona jako osobiste zaangażowanie kilku parafian tam pracujących. Zwracamy się z gorącą prośbą o Wasze zaangażowanie. Chętnych zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 9.00. Będziemy sprzątać i rozpoczniemy prace w kawiarence.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Jan Baranowski i Stanisław Gąsior. Dobry Jezu…

 33 Niedziela zwykła

19 listopada 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. R. Mól o.  K. Antoniewicz
9.00 o. K. Antoniewicz o. Superior
10.30 o. Superior o. P. Adamarek
12.00 o. P. Adamarek o. Superior
13.30 o. Superior o. P. Adamarek
16.00 o. R. Mól o. S. Data
18.00 o. S. Data o. R. Mól
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!