24 września 2023 r. – XXV Niedziela Zwykła

25 Niedziela Zwykła

24 września 2023 r.

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 w s. Solidarności odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do Oazy. Serdecznie zapraszamy!
 2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji dzieci zagrożonych zabiciem w łonie matki oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W najbliższą sobotę, 30 września, nasz organista pan Andrzej Garbarek obchodzi 30 – lecie pracy w naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji pana Andrzeja o godz. 18.00, a po niej na koncert organowy w jego wykonaniu. Z tej racji sobotnia Msza św. o godz. 19.30 zostanie odprawiona w kościele dolnym.
 4. W przyszłą niedzielę w ramach akcji pomocy misjom kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi o. Czesław Tomaszewski SJ. Po Mszach będzie rozprowadzany kalendarz na 2024 rok i biuletyn misyjny.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii św. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele dolnym. Spotkanie z rodzicami i dziećmi z SP nr 82 będzie w trzecią niedzielę miesiąca, o czym jeszcze przypomnimy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

Ukazał się nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Głos Pocieszenia” zatytułowany „O wzrastaniu duchowym”. Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących formacji duchowej i pomocy w duchowym wzroście, w tym praktyczne wskazówki jak formować się w duchu ignacjańskim. Nowy numer prezentuje także grupy formacyjne naszej parafii – są wypowiedzi animatorek Oazy Dzieci Bożych i młodych ze wspólnoty Magis. Jest kilka tekstów o Matce Bożej, z kazaniem odpustowym włącznie, a także coś o bohaterach i świętych z sąsiedztwa, kalendarium parafialne i wiele innych. Nowy numer GP jest dostępny na dole w holu. Zachęcamy do lektury!

 1. Ponieważ w ostatnim tygodniu Pan Bóg nikogo z naszych parafian nie zabrał do siebie, pomódlmy się więc za wszystkich parafian, którzy już wcześniej odeszli do Domu Ojca: Dobry Jezu…

25 Niedziela Zwykła

 24 września 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o. R. Mól
9.00 o. M. Konenc o. Antoniewicz
10.30 o. S. Data

o. J. Mikuczewski

o. P. Adamarek
12.00 o. P. Adamarek o. Superior
13.30 o. Superior o. S. Data
16.00 o. R. Mól o. P. Adamarek
18.00 o. S. Data o. R. Mól
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!