17 września 2023 r. – XXIV Niedziela Zwykła

24 Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele dolnym jest spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów klas ósmych chcących rozpocząć kurs przygotowujący do sakramentu Bierzmowania.
 2. Pragniemy poinformować, że obecnie trwa remont w domu katechetycznym w celu przywrócenia go potrzebom wspólnoty parafialnej – trzy sale są przewidziane wprost do użytku wszystkich parafian. Osoby w sile wieku, chętne, by bezinteresownie pomóc w pracach fizycznych zapraszamy od najbliższego wtorku do piątku w godzinach 11.00 – 14.00 i 16.00 – 20.00, a w sobotę od godziny 9.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. W poniedziałek, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, w czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. o. Pio.
 4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. W najbliższą niedzielę, 24 września, po Mszy Św. o godz. 12.00 w sali Solidarności odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do Oazy. Zapraszamy  dzieci po 3 klasie SP.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najbliższą sobotę, 23 września, ukaże się nowy numer „Głosu Pocieszenia” – naszego parafialnego pisma. Tym razem tematyka artykułów związana będzie z rozpoczynającym się w październiku nowym rokiem duszpasterskim. Zapraszamy do lektury.
 7. Po wakacyjnej przerwie pracę wznawia biblioteka parafialna, która jest czynna w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z bogatego, parafialnego księgozbioru.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Janina Skrętkowicz, Zdzisław Osman, Mieczysław Lużyński. Dobry Jezu…

24 Niedziela Zwykła

 17 września 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o. R. Mól
9.00 o. A. Nowak o. Superior
10.30 o. R. Mól o. o. Data
12.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz
13.30 o. Superior o. S. Data
16.00 o. K. Antoniewicz o. P. Adamarek
18.00 o. S. Data o. R. Mól
20.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!