30 pażdziernika 2022 r. – XXXI Niedziela Zwykła

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 30 października 2022 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w kancelarii można zrobić zapisy na Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane w listopadzie w poniedziałki i piątki o godz.18.00. Z tyłu kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione kartki należy składać w kancelarii lub wrzucać do skrzynki w holu kościoła.
 2. We wtorek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 15.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim – Msza św. i procesja różańcowa z modlitwą za zmarłych.

We Wszystkich Świętych nie ma wypominków. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy w środę, 2 listopada, o godz. 17.30. Nabożeństwa wypominkowe będą odbywać się przez listopad codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków kiedy jest nowenna.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy rodziny na Mszę św. z udziałem dzieci, którą rozpocznie procesja wejścia dzieci przebranych za świętych i błogosławionych. Dlatego gorąco zachęcamy dzieci do ubrania czegoś, co przypomina ulubionego świętego lub świętą i przedstawienie tej postaci w trakcie homilii.
 2. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy jak w dni powszednie, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 3. Najbliższy piątek, 6 listopada, jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy wyjątkowo do górnego kościoła na godz. 18.00. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w Sali Solidarności.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.
 8. Pragniemy poinformować, że została zamontowana szyba chroniąca nasz cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia. Dzięki temu Obraz nie będzie zasłaniany między Mszami, ale otwarty przez całą niedzielę.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Zofia Smukowska, Grzegorz Borkowski. Dobry Jezu…

31 NIEDZIELA ZWYKŁA  

30 października 2022 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. P. Adamarek
9.00 o. P. Adamarek  o. A. Niczypor
10.30 o. S. Data  o. Superior
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. Superior   o. S. Data
16.00 o. G. Kramer  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!