17 kwietnia 2022 r. – Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej świątyni: współbraciom kapłanom i klerykowi Jankowi, panu organiście Andrzejowi,  komentatorce pani Małgorzacie, służbie liturgicznej, zespołowi Clemensianum, rodzinie państwa Łykowskich, lektorom i psalmistom, dekoratorce pani Elżbiecie, zakrystiance pani Lidii i bratu Waldemarowi, sprzątającym kościół  oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.
 2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 4. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie synodalne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Parafian i grupy parafialne. Temat spotkania: „Prowadzenie dialogu w Kościele i społeczeństwie”.
 5. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych. Zmiana odbędzie się w niedzielę 1 maja.
 6. W następną niedzielę, 24 kwietnia, na wszystkich Mszach świętych wystąpi zespół „Ad Dei Gloriam,” pochodzący z salezjańskiej parafii z Mińska na Białorusi. Ad Dei Gloriamjest tercetem męskim śpiewającym a cappella. Panowie są profesjonalnymi śpiewakami po studiach wokalnych. Dwóch z nich to osoby represjonowane i mające zakaz pracy w Operze Białoruskiej. Po Mszach świętych zespół rozprowadza płyty za dobrowolną ofiarą. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się specjalny koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy pod hasłem „Prawdziwa Białoruś dla Ukrainy”.
 7. Nasza parafia organizuje 23 kwietna, w sobotę po świętach, jednodniową pielgrzymkę do Piekar Śląskich, do sanktuarium Matki Boskiej. W programie jest jeszcze zwiedzanie Muzeum Radiostacji w Gliwicach. Program wywieszony jest na tablicy w wejściu do kościoła, a ulotki są  w gablocie przy kancelarii parafialnej. Zapisy prowadzi pan Witold Hermaszewski.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Monika Strączek, Cecylia Walkowicz. Dobry Jezu….

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

17 kwietnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. M. Kowalcze  o. K. Antoniewicz
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

18 kwietnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer   o. K. Antoniewicz
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
13.30 o. A. Pełka  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
18.00 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!