15 sierpnia 2021 r. – Wniebowzięcie NMP

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami. Bezpośrednio po Mszy świętej, przy wyjściu
z kościoła, o. Józef Pawłowski będzie rozprowadzać kalendarz misyjny na 2022 rok oraz biuletyn „Misyjnym Szlakiem”. Zachęcamy by wspomóc finansowo Ośrodek dla Trędowatych w Maranie, gdzie aktualnie posługuje o. Józef.

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.

3. We wtorek 17 sierpnia jest wspomnienie św. Jacka prezbitera, w piątek 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, a w sobotę 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X, papieża.

4. Parafian którzy wypożyczyli z naszej parafialnej biblioteki jakieś książki, bardzo prosimy o ich zwrot. W tym celu biblioteka będzie otwarta dziś oraz w kolejną niedzielę 22. sierpnia od godz. 10.00 do 12.00.

5. Na stoliku pod chórem są do nabycia czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, w których znajdziemy m.in. artykuł o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie. Przeczytamy również o tym, jak pielęgnować małżeństwo, by wciąż odkrywać w nim miłość?

8. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Bogdan Rosół. Dobry Jezu…

21. NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. P. Blajerowski
9.00 o. A. Pełka  o. Proboszcz
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. Proboszcz   o. A. Pełka
18.00 o. P. Blajerowski  o. Proboszcz
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer
W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł:
śp.
Bogdan Rosół
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!