1 sierpnia 2021 r. – 18. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj od południa (godz. 12.00) do jutra do północy (2 sierpnia, godz. 24.00) w kościołach parafialnych można uzyskać odpust Porcjunkuli. Warunku uzyskania odpustu są następujące:
– spowiedź i Komunia św.
– pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”,
– dowolna modlitwa w intencjach papieża,
– wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
3. W środę, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
4. W piątek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Najbliższy piątek jest jednocześnie Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź na porannych Msza św. i po południu od godz. 17.30. W Pierwszy Piątek kancelaria jest nieczynna.
5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o tym, czy można być wiernym Tradycji Kościoła, gdy zrywa się więź kościelną z papieżem. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, jak rozsądnie korzystać z Internetu, żeby treści tam przez nas publikowane nie zostały wykorzystane przez przestępców. Polecamy!

18. NIEDZIELA ZWYKŁA

1 sierpnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
10.30 KG o. Proboszcz   o. G. Tęczar
12.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor   o. K. Antoniewicz
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka   o. A. Niczypor
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Grażyna Czarnecka,
Helena Komuńska
Jan Siwak,
Helena Komańska,
Barbara Tieraszkiewicz,
Wiktoria Gagucka,
Marianna Garczarek
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!