20 czerwca 2021 r. – 12. Niedziela Zwykła

 1. Po trudnym okresie pandemii od września br. rusza nowa inicjatywa skierowana do młodszych parafian zwana Oazą Dzieci Bożych. Jej celem jest poznawanie Jezusa i Kościoła oraz wspieranie integralnego rozwoju dzieci, by wiara przekładała się na szczęśliwe życie. Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat (po Pierwszej Komunii św.) Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu o stałej porze. Dzisiaj, po każdej Mszy św., wszystkim zainteresowanym będą rozdawane foldery w holu kościoła. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.
 2. Dzisiaj po raz ostatni w tym roku szkolnym są sprawowane Msze św. dla dzieci o godz. 10.30 w kościele dolnym i o godz. 13.30 w kościele górnym.
  Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od początku lipca nie będzie pierwszej niedzielnej Mszy św. o godz. 6.30, a w zamian pozostanie na stałe Msza św. o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 4. W czwartek, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
 5. W piątek, 25 czerwca, po Mszy św. o godz. 19.30 (czyli ok. godz. 20.00) zapraszamy na Wieczór Uwielbienia „Jezus Cię kocha, pragnie, leczy, właśnie dziś!”, który zostanie poprowadzony przez zespół muzyczny Duszpasterstwa Akademickiego DACH z parafii św. Ignacego Loyoli przy ul. Stysia.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. ciekawy dodatek – Litanię do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, po co są potrzebni świadkowie chrztu i bierzmowania i czy można bez nich przyjąć te sakramenty. Polecamy! W holu jest jeszcze do nabycia ostatni numer naszego parafialnego pisma „Głos Pocieszenia”. Numer jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i stanowi znakomite kompendium wiedzy dla każdego miłośnika Serca Pana Jezusa.
 7. Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym młodzieży i dzieci, które rozpoczynają we wrześniu naukę w nowych szkołach wszystkich typów, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.

  11 NIEDZIELA ZWYKŁA

  13 czerwca 2021

  Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
  6.30 o. G. Kramer o. K. Antoniewicz
  7.30 o. A. Niczypor  o. P. Blajerowski
  9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
  10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Niczypor
  10.30 KD o. G. Kramer  o. A. Pełka
  12.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
  13.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
  16.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
  18.00 o. P. Blajerowski   o. K. Antoniewicz
  20.00 o. A. Pełka   o. A. Niczypor

 

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Helena Gorzewska,
Grażyna Gawor,
Gertruda Kowalska,
Zofia Pacholec
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

 • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, od 13 czerwca w kościołach będzie mogło być zajętych 50%, a od 26 czerwca 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!