13 grudnia 2020 r – III Niedziela Adwentu

 1. Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. o. Jana Ożoga będzie sprawowana jutro – w poniedziałek o godz. 12.30 w naszym kościele. O godz. 14.00 wyruszy kondukt pogrzebowy od bramy głównej Cmentarza Grabiszyńskiego. Urna z prochami Zmarłego będzie wystawiona w naszej świątyni od godziny 11.00. O 12.00 wspólnota Żywego Różańca odmówi jedną część różańca. Parafian którzy są w grupie ryzyka, zachęcamy, by uczestniczyli w Mszy pogrzebowej korzystając z transmisji internetowej.
 1. Nasz apel jest aktualny, ponieważ abp Józef Kupny przedłużył dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i inne dni świąteczne od III Niedzieli Adwentu (13.12) do Niedzieli Chrztu Pańskiego włącznie (10 stycznia). Jednocześnie Biskup zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej o 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której można się wyspowiadać.
 1. Od poniedziałku do soboty zachęcamy do uczestniczenia w roratach o godz. 6.30, a od poniedziałku do piątku neokatechumenat zaprasza na jutrznię o godz. 7.10.
 2. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy m.in. rozmowę z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o wyzwaniach stojących przed Kościołem w najbliższym czasie. Polecamy również ciekawe materiały w „Gościu Niedzielnym”, m.in. artykuł o licznych przypadkach zachowania po śmierci w stanie nienaruszonym ciał świętych, a także o sycylijskiej męczennicy która została najpopularniejszą świętą w protestanckiej Skandynawii.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Regina Jachyn,
Joanna Koszulińska,
Jadwiga Michałowska,
Tadeusz Krzesiński,
Urszula Piądło,
Józef Dec,
Janina Cisek
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!