29 listopada 2020 r. – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Neokatechumenat zaprasza na laudesy o godz. 7.10 w kościele górnym od poniedziałku do piątku. W tym roku nie ma rorat dla dzieci.

2. Chcielibyśmy poinformować, że stan zdrowia naszego o. Jana Ożoga jest nadal poważny. W szpitalu w Krakowie przebywa o. Piotr Blajerowski. Chorych na covid -19 jest jeszcze nadal trzech innych ojców, którzy zostali izolowani zgodnie z wytycznymi Sanepidu.

3. Z powodu zaistniałej sytuacji kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu nadal będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria jest nieczynna.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny obchodzą o. Andrzej Pełka i pan organista Andrzej Garbarek. Zapraszamy na imieninową Mszę św. w intencji obu solenizantów o godz. 18.00.

Jutro zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.

5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź na porannych Mszach Świętych i po południu od godz. 17.30, czyli godzinę później niż zwykle, bo nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 w kościele dolnym.

6. W tym miesiącu ze względów epidemiologicznych także nie będzie odwiedzin chorych.

7. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. W ten dzień „Kobiety Urzekające z Maryją” zapraszają wszystkie kobiety na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym.

8. Nasz współbrat o. Jan Konior SJ z bratniej parafii św. Ignacego ze Stysia napisał książkę pt. „Mądrość Niepokalanej, która zwycięża szatana”. Te i inne jego książki o tematyce duchowo-psychologicznej będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę w naszym kościele po każdej Mszy św. Gorąco polecamy.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy m.in. artykuły o tym, na co czekamy w Adwencie, kiedy nastąpi drugie przyjście Chrystusa i po co Jezus ma przyjść ponownie, a także niecodzienne rekolekcje na płycie zatytułowane: Jak przeżyć Adwent w czasach pandemii. Polecamy również ciekawe materiały w „Gościu Niedzielnym”, m.in. artykuł o tym, gdzie znaleźć oparcie w czasach masowych protestów przeciw ważnym dla nas wartościom, a także przybliżenie sylwetki niezwykłej kobiety, dla jednych komunistki, dla innych świętej, która mówiła, że „Ci, którzy nie widzą Chrystusa w ubogich, są w rzeczywistości ateistami”.

10. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.


W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Helena Kogucik,
Eugenia Surma,
Janina Markowska,
Krzysztof Onyszkiewicz,
Rajmund Zelczak,
Wiesław Cywiński,
Adam Nowotarski,
Marian Cieślak,
Janina Obidowska
Jacek Morawski,
Jan Stanisław Nowicki,
Józefa Walasik,
Helena Jankowska,
Maria Bernas
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!