Sierpniowe zmiany

Zazwyczaj pod koniec sierpnia każdego roku u jezuitów dokonują się, formalnie podejmowane pod koniec maja, zmiany dotyczące zadań duszpasterskich, jakie w kolejnym roku podejmuje z dyspozycji przełożonych generalnych każdy z członków Towarzystwa Jezusowego. Wcześniej już żegnaliśmy odchodzącego do Kłodzka o. Mariusza Kubów i witaliśmy w parafii o. Grzegorza Kramera. Na mszach św. w niedzielę 23 sierpnia swoje duszpasterskie obowiązki w naszej parafii oficjalnie podjął pochodzący z sąsiedniej jezuickiej parafii św. Ignacego Loyoli przy ul. Stysia, a ostatnio pracujący w Kłodzku, o. Grzegorz Tęczar (mieliśmy okazję się z nim spotkać m.in. w 2008 r., kiedy to kwestował na potrzeby misyjnej placówki w Paragwaju); Tego tez dnia zostało ogłoszone, że na początku tygodnia swoją 15-letnią służbę w parafialnej zakrystii kończy nasz rodowity parafianin br. Piotr Wójciak, który w najbliższych dniach podejmie nowe obowiązki w jezuickiej placówce w Starej Wsi k. Brzozowa na Podkarpaciu.

Odchodzącym serdecznie dziękujemy za wierną i zaangażowaną posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wszelkiego błogosławieństwa w nowych miejscach życia i pracy. Nowych duszpasterzy witamy równie serdecznie i życzymy wiele radości z pracy duszpasterskiej w naszej parafii.