75 lat jezuitów w parafii św. Klemensa Dworzaka

W ostatnią czerwcową niedzielę o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia w 75. rocznicę przybycia polskich jezuitów do parafii św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu i 95. – powołania samodzielnego duszpasterstwa parafialnego na Grabiszynie-Grabiszynku. Koncelebrowanej dziękczynnej mszy św. z udziałem m.in. emerytowanego kapelana Solidarności ks. Stanisława Pawlaczka i pochodzącego z naszej parafii dyrektora biblioteki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. Jerzego Witczaka przewodniczył o. proboszcz Janusz Śliwa. Zgromadzeni wspólnie dziękowali za posługę duszpasterzy i modlili się o potrzebne łaski dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych. Na zakończenie zgromadzenia o. Proboszcz odebrał od przedstawicieli parafian życzenia Bożego błogosławieństwa na następne lata wspólnej drogi do Pana Boga i symboliczny tort na jej osłodzenie. Po Mszy św. odbyła się krótka historyczna prezentacja multimedialna wykonana przez Ewę Droszcz, której towarzyszyła rozproszona po piętrach wystawka fotograficzna przygotowana przez Aleksandrę Milewicz. Fot. Ryszard Milewicz.

O naszym parafialnym jubileuszu napisały też lokalne katolickie publikatory: „Niedziela Wrocławska” – https://wroclaw.niedziela.pl/artykul/55146/Podwojny-jubileusz-w-parafii-sw-Klemensa?fbclid=IwAR1ToaO7lIxS5v3nS7mBO8jNPYHVBPoU0We8En7zqvbynNssbz6r0Jnx2tY

i „Wrocławski Gość Niedzielny” – https://wroclaw.gosc.pl/doc/6382758.Tam-od-lat-Chrystusa-glosza-duchowi-synowie-Ignacego-Loyoli?fbclid=IwAR3I3OnY3qD0RobbqpsFfDL84LIa3VueidK2jZ1ZFiJQEeW06iWBpJ3P5qY