Apel o pomoc w czasach pandemii

W tym trudnym czasie, jesteśmy wezwani jeszcze bardziej do miłości bliźniego. Wielu straciło pracę, dochody. Niektórzy są w grupie największego ryzyka i nie mogą wychodzić z domu. Doskwiera ludziom lęk, może samotność, niepogodzenie z sytuacją. Kiedy, jak nie teraz mamy świadczyć o Jezusie! Ale wiara bez uczynków jest martwa. Dlatego – pomagajmy! Rozejrzyjmy się dookoła! Może ktoś z naszej rodziny, znajomych, sąsiadów lub członków wspólnoty potrzebuje wsparcia materialnego lub mentalnego, rozmowy, słowa otuchy i nadziei.

PAMIĘTAJMY RÓWNIEŻ O NASZEJ PARAFII!
Z wiadomych względów wiernych nie ma w kościele, nie są składane ofiary, a koszty utrzymania naszej świątyni pozostały!
Budynki parafialne nie otrzymały kwarantanny od uiszczania należnych zobowiązań. Muszą być nadal utrzymywane, pomimo braku środków z niedzielnej tacy. Prąd, gaz, woda, sprzątanie, internet, telefon – to jedynie część comiesięcznych wydatków, za które trzeba będzie zapłacić. Trzeba będzie również zapłacić wynagrodzenia dla np. organistów. Nie mówiąc o bieżących wydatkach związanych z administracją czy zakupem środków żywności i czystości. Nie zostawiajmy Proboszcza i Ojców z tymi problemami! Zachęcamy do wsparcia naszej parafii poprzez wpłatę na konto z dopiskiem DAROWIZNA lub przy okazji bycia w kościele, wrzucenia ofiary do puszek, które się w nim znajdują.

Parafia św. Klemensa Dworzaka
al. Pracy 26
53-232 Wrocław
Nr konta: 69 1240 1994 1111 0010 0187 9394

„Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie”.
Jk 2,14-17

Z facebookowego profilu grupy Odnowy w Duchu Świętym „Kana”