Pielgrzymka zaufania przez ziemię – Taizé we Wrocławiu

28 grudnia, w sobotę rozpoczęło się 42. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Do Wrocławia przyjechało wielu młodych ludzi z różnych krajów Europy, ale także spoza Europy – z Chin, z Hongkongu, Japonii, Australii i wielu innych krajów na całym świecie. Także do naszej parafii przyjechali goście – głównie z Polski, z Hiszpanii, Chorwacji, Białorusi, Ukrainy, którzy zostali przyjęci w domach naszych parafian. Wczoraj wszyscy mogli uczestniczyć w przepięknej modlitwie wieczornej w Hali Stulecia. Dzisiaj zaś, w Święto Najświętszej Rodziny, nasi goście uczestniczyli wraz z parafianami w uroczystej Mszy św o godz. 9.00, w czasie której – jak zaznaczył o. Andrzej w homilii – staliśmy się jedną wielką Rodziną Bożą. Podczas tego wielkiego święta wspólnoty mieliśmy także zaszczyt uczestniczyć w pięknym jubileuszu 65-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa Państwa Kapica. Gratulujemy im wspaniałej rocznicy i życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego oraz zawierzamy ich opiece Matki Bożej Pocieszenia. Oto zdjęcia z tych wydarzeń. fot. Łukasz Łykowski, Agnieszka Paluch, Ewa Droszcz.