2 CZERWCA 2019 r. – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Jutrzejszą wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Duszpasterstwo „40 +”, Neokatechumenat i Krąg Rodzin.

2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, o 17.00 Msza św. dla dzieci i o 19.00 w kościele dolnym – dla młodzieży.

3. Wspólnota Kana wraz z pozostałymi grupami parafialnymi zaprasza na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.00. Program czuwania podany jest na plakacie i na stronie internetowej parafii.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 w kościele górnym i po 12.00 występ laureatów Festiwalu Piosenki Anny German na Białorusi. Także w przyszłą niedzielę na placu przed kościołem zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Przy składaniu podpisu potrzebny jest numer PESEL.

5. Przez cały obecny miesiąc zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo czerwcowe.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, a taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę termomodernizacji. Ostatnia taca remontowa (z 12 maja) wyniosła 1574 zł. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy – Bóg zapłać.

7. Duszpasterstwo Akademickie Dach (ze Stysia) zaprasza maturzystów i studentów od 2 do 16 września na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu. Obóz ten od ponad 30 lat gromadzi prawie 700 studentów z Wrocławia i Opola, na Mszach św., tatrzańskich wędrówkach, zawodach sportowych i innych wydarzeniach. Obóz jest organizowany przez studentów – dla studentów. Jest to znakomita okazja do poznania nowych, ciekawych ludzi, dobrej zabawy, a to wszystko w studenckiej cenie. Więcej informacji na plakacie wiszącym przy wejściu do kościoła, na stronie internetowej oraz na facebooku.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o tym, w jaki sposób Jan Paweł II przeżywał pierwszą wizytę w ojczyźnie i o Kościele w Rumunii, który jest Kościołem męczenników. W „Niedzieli” – o inicjatywach polskiego Kościoła zaostrzających kurs wobec przestępstw pedofilii. Na półpiętrze jest do zabrania najnowszy numer „Nowego Życia”. Polecamy!

8. Decyzją o. Prowincjała, 16 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi zmiana na urzędzie proboszcza naszej parafii. O. Jacek odchodzi do Krakowa, a nowym proboszczem będzie o. Janusz Śliwa. Do naszej wspólnoty przychodzi też o. Andrzej Niczypor z Bytomia.

9. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszła:
śp. śp.
Teresa Mrugała
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!