7 kwietnia 2019 r. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj od godz. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

2. Jutrzejszą, wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

3. Wyjątkowo w środę (a nie jak zawsze w czwartek), 10 kwietnia po Mszy św. wieczornej, o 18.45 – ks. Proboszcz zaprasza na Radę Parafialną do kawiarenki parafialnej. Omówimy m. in. sprawy festynu parafialnego, który odbędzie się 11 maja. Stąd też prośba do Parafian o przynoszenie fantów na loterię fantową.

4.  W piątek o godz. 18.45 – droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Prosimy służbę porządkową o pomoc w zabezpieczeniu przejścia, a poszczególne grupy parafialne o przygotowanie rozważań poszczególnych stacji drogi krzyżowej. W tym dniu nie ma innych nabożeństw drogi krzyżowej w kościele. W Wielkim Poście, od poniedziałku do piątku, neokatechumenat zaprasza do dolnego kościoła na godz. 6.40, na jutrznię.

5. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź, a o godz. 10.00 Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o udzielenie pomocy chorym i samotnym sąsiadom w dotarciu do kościoła na tę Eucharystię.

6. W przyszłą niedzielę – Palmową – na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm, a o godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców.

7. Także w przyszłą niedzielę młodzież pod kierunkiem o. Andrzeja będzie rozprowadzać palmy, z czego środki przeznaczone będą na ich wakacyjne rekolekcje. Stąd też prośba o przynoszenie bukszpanu, który od środy można składać na ganku domu zakonnego. W przyszłą niedzielę będzie można także nabyć paschaliki – świece CARITAS na stół wielkanocny.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, co dobrego i złego może wyniknąć z oglądania seriali filmowych oraz płyta z filmem pt. „Ignacy Loyola” – doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia założyciela jezuitów. W „Niedzieli” – o Muzeum Katyńskim w Warszawie, w którym zgromadzono 40 tys. pamiątek po polskich oficerach zamordowanych przez NKWD. Polecamy!

9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę termomodernizacji.

10. Prowadzona przez jezuitów Akademia IGNATIANUM w Krakowie ogłasza nabór na bezpłatne studia na kierunkach: psychologia, pedagogika, filologia angielska, zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej, turystyka i rekreacja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, administracja i polityka publiczna, nauki o polityce, praca socjalna, kulturoznawstwo i filozofia. Więcej informacji na plakacie i stronach internetowych uczelni.

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Janina Kołcuń,
Jan Krotofil
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!