17 lutego 2019 r. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

2. W czwartek 21 lutego o godz. 18.45 ks. proboszcz zaprasza do kawiarenki parafialnej na spotkanie Rady Parafialnej.

3. W sobotę o godz. 14.00 zapraszamy seniorów do kawiarenki parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytać możemy m.in. o tym, w jaki sposób oddzielić grzech od uwikłanego w niego delikwenta, by nie było strat w ludziach, a także o śp. premierze Janie Olszewskim, w którego życiu, niczym w lustrze, odbija się cała złożoność czasów PRL i III RP. W „Niedzieli” – o prof. Hilarym Koprowskim, lekarzu, naukowcu i pianiście, wynalazcy szczepionki przeciw chorobie Heinego-Medina, która ocaliła życie tysięcy dzieci. Polecamy!

6. Parafia nasza organizuje pięciodniową pielgrzymkę do Austrii i Czech w terminie od 1 do 5 maja 2019 r. W programie są odwiedziny miejsc związanych ze świętymi Cyrylem i Metodym, św. Janem Nepomucenem. Będziemy zwiedzać Wiedeń z katedrą oraz największy klasztor w Austrii w Klosterneuburgu. Będziemy uczestniczyć w Mszy św. w wiedeńskiej katedrze oraz w najstarszym kościele słowiańskim, który ma ponad 1150 lat. Na terenie Czech zobaczymy wybitne zabytki, pałace i ogrody wpisane na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO. Koszt pielgrzymki wynosi 980 zł za osobę dorosłą i 930 zł za dziecko uczące się. Opieka duchowa – o. Mariusz Kubów SJ. Zapisy prowadzi pan Witold Hermaszewski. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na ulotkach rozdawanych w holu kościoła.

7. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Alicja Politowska,
Maria Pękala,
Tadeusz Śnieciński
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!