23 września 2018 r. – XXV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza św. dla rodziców i dzieci z klas 3. (komunijnych). Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z ks. Mariuszem.

2. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka.

3. W sobotę, 29 września, o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynna za 25 lat posługi na urzędzie organisty w naszej parafii Pana Andrzeja Garbarka. Po Mszy św. benefis Jubilata. Wystąpią min. chór parafialny – Vox Clemens i zespół młodzieżowy – Clemensianum. Serdecznie zapraszamy. W dniu tym Msza św. z godz. 19.30 zostanie odprawiona w kościele dolnym.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

5. Także w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 za śp. p. Michała Haniszewskiego. Po Mszy św. nadanie Panu Michałowi, pośmiertnie, Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski i promocja książki o p. Michale.

6. Msze św. na rok 2019 będzie można zamawiać i rezerwować od 1 października.

7.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, dlaczego powinniśmy modlić się za kapłanów oraz o dobrych i świętych duszpasterzy, a także o pielgrzymce papieża Franciszka do krajów bałtyckich, świętujących, tak jak i my, odzyskanie przed 100 laty niepodległości. W „Niedzieli” – o ukazującej się właśnie biografii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Polecamy!

W holu kościoła jest do nabycia najnowszy numer naszego parafialnego „Głosu Pocieszenia” – z licznymi materiałami bieżącymi, historycznymi i do refleksji. Znajdziemy w nim m.in. artykuły o patronce naszego sanktuarium – Matce Bożej Pocieszenia, rozmowę z o. Proboszczem na podsumowanie jego pięcioletniej obecności w parafii, wspomnienie śp. p. Miły Sucharowej, jednej z twórczyń współpracy międzyparafialnej z Dortmundem. Zachęcamy do nabywania!

8. Redakcja „Głosu Pocieszenia” zaprasza w najbliższy czwartek, 27 września, na Mszę św. o godz. 19.30 w górnym kościele w intencji „Głosu Pocieszenia”, jego redaktorów, współpracowników i czytelników. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się spotkanie redakcyjne, na które zaproszeni są też wszyscy chętni do współpracy przy tworzeniu tego parafialnego medium.

9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę społeczność Szkoły Podstawowej nr 109 we Wrocławiu prosi o oddanie głosów na projekt 391 – „Edukacyjne ogrodzenie przestrzenią do aktywności i ciekawego spędzania wolnego czasu”, zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

10.  Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Czesława Burzyńska,
Marek Zalewski
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!