27.05.2018 r. – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. Dzisiaj w trzech grupach: o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 w kościele górnym – uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 109 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori. Stąd też wszystkie Msze św. dopołudniowe odprawiane są w kościele dolnym.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele dolnym – zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. We wtorek, 29 maja, o godz. 19.00 w górnym kościele – próba dla kandydatów do bierzmowania. W związku z tym Msza św. o godz. 19.30 w tym dniu będzie odprawiona w kościele dolnym.

5. W Boże Ciało, 31 maja, poszczególne ołtarze przygotowują: 1. Magis, 2. Neokatechumenat i Krąg Rodzin, 3. Odnowa w Duchu Świętym, 4. Duszpasterstwo 40+.
Msze św. o godz.: 6.30, 7.30, 9.00 – Msza św. z procesją eucharystyczną, 12.00, 18.00 i 20.00. Nie ma Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy dzieci (zwłaszcza pierwszokomunijne) do sypania kwiatów. Płatki kwiatów można składać w holu kościoła. W oktawie Bożego Ciała procesja w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, o 17.00 – Msza św. dla dzieci, a o 19.00 w kościele dolnym – dla młodzieży.

7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W „Gościu Niedzielnym” o tym, po co jest święto Bożego Ciała, oraz o tym, co się będzie działo nad jeziorem Lednickim. W „Niedzieli” rozmowa z Susan Wojcicki, kobiecie z polskim paszportem, ekonomistce, bizneswoman, wiceprezes Google i prezes YouTube; matce pięciorga dzieci, propagatorce urlopów macierzyńskich. Polecamy!

8.  W Boże Ciało, 31 maja, na placu Wolności w godzinach 19.00 – 22.00 odbędzie się koncert uwielbienia „wNieboGłosy”.

9. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszły:
śp. śp.
Anna Wujec,
Zofia Kmiecik
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!