20.05.2018 r. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. Dzisiaj, w dwóch grupach – o godz. 9.30 i 12.00, w kościele górnym uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkoły nr 82. Stąd też wszystkie Msze św. dopołudniowe odprawiane są w kościele dolnym.

2. W poniedziałek, w święto NMP Matki Kościoła, adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. W najbliższy czwartek o godz. 18.45 w sali Pamięci Solidarności Pan Michał Pieczka pokaże „Piękno Balearów, czyli wędrówki po Majorce śladami Szopena”. Zapraszamy.

4. W piątek 25 maja, o godz. 19.00 w kościele dolnym – Msza św., a po niej spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy rodziców!

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele dolnym – zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę w trzech grupach, o godz. 9.00, 11.00 i 13.00, w kościele górnym – uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkoły nr 109 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori. Stąd też wszystkie Msze św. dopołudniowe będą sprawowane w kościele dolnym. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 16.00.

7. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie wczorajszego pikniku. Wspólny wysiłek wynagrodził nam Pan Bóg dobrą pogodą i wspólną zabawą. Bóg zapłać także wszystkim uczestnikom.

8. W ostatnią niedzielę na spłatę termomodernizacji zebraliśmy 5520 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

9. W Boże Ciało, 31 maja, poszczególne ołtarze przygotowują: 1. Magis, 2. Neokatechumenat i Krąg Rodzin, 3. Odnowa w Duchu Świętym, 4. Duszpasterstwo 40+.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o tym, kim właściwie jest Duch Święty? Jak odkryć Jego działanie i jak mówić o Duchu Świętym w sposób przekonujący i jasny? A także rozmowa o leku na lęk i o Bogu, który ma oczy jeszcze czulsze niż krewetka. W „Niedzieli” o tym, czy pigułka antykoncepcyjna okazała się rzeczywiście wynalazkiem, który uszczęśliwia ludzkość. Polecamy!

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

12. Do piątku 25 maja do godz. 13.00 na placu przed kościołem, obok szlabanu – zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z odzyskanych surowców zasila potrzeby misji.

13. Komisariat Policji Wrocław – Grabiszynek ostrzega przed oszustami, którzy w ostatnim czasie uaktywnili się na naszym osiedlu. Podając się za pracowników różnych instytucji, także za policjantów, wyłudzają pieniądze od starszych osób.

14. W ostatnim czasie spośród naszych parafian do Domu Ojca odeszła śp. Krystyna Stachurska. Dobry Jezu a nasz Panie, …

* * *

15. Stowarzyszenie Matek Katolickich zaprasza na wykład pt. „WZÓR RELACJI RODZINNYCH W NAUCZANIU JANA PAWŁA II ORAZ KS. ALEKSANDRA ZIENKIEWICZA” w dniu 25 maja 2018 roku o godz. 19 30 w parafii św. Trójcy we Wrocławiu przy ul. Krzyckiej 42. Wykład poprowadzi dr Iwona Niedbalska – terapeuta rodzinny, wychowanka sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.

16. W najbliższy piątek, 18 maja, na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu – koncert w cyklu: KOLEJ NA MUZYKĘ. Koncerty te odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00 w sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu.

17. W Boże Ciało, 31 maja, na placu Wolności w godzinach 19.00 – 22.00 odbędzie się Koncert uwielbienia „W Niebo Głosy”. Poprowadzą go Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz Zespół N.O.E. Będzie on okazją, aby doświadczyć radości bycia razem przed Tym, który stworzył świat, żeby rozbudzić na nowo wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii. Podejmując temat roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będziemy wołać o Ducha Świętego.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła:
śp.
Krystyna Stachurska.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;