4.03.2018 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj od godz. 15.00 – adoracja w ciszy, a o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Duszpasterstwo 40+, Neokatechumenat i Krąg Rodzin. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. O godz. 19.00 w k. d. Msza św., a po niej droga krzyżowa dla młodzieży.

4. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godz. 6.40 w kościele dolnym zapraszamy na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła.

5. W sobotę 10 marca na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki będzie głosił o. Krzysztof Biel SJ. Nauki będą głoszone na niedzielnych Mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

6. Zapraszamy wszystkich seniorów w sobotę 10 marca na zwiedzanie Centrum Historii Zajezdnia. Zbiórka o godzinie 13.40 pod kościołem, skąd razem udamy się spacerkiem do centrum, a tam, razem z przewodnikiem, damy się porwać odmętom historii. Wstęp wolny, zapraszamy! 

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w akcję pomocy misjom, tak zbierającym ofiary, jak i darczyńcom. Zebraliśmy 3 tys. 764 zł. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę termomodernizacji.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o prawdziwych wzorcach kobiecości, walce o samą siebie i bezsensie fajerwerkowego życia, a także o przeżywaniu męki Chrystusa w czym pomagają nam Gorzkie żale. Polecamy też „Niedzielę”. Na półpiętrze do zabrania są „Wiadomości Misyjne” oraz „Nowe Życie”.

9. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Seweryna Alina Heinemann,
Bożena Frąckowiak,
Andrzej Buchowiecki,
Zygmunt Furyk,
Danuta Bukowska,
Jarosław Przybyszewski,
Grażyna Wycisk.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!