28.01.2018 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana tajemnic różańcowych.

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu którą prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka. W tym czasie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

3. W czwartek 1 lutego o godz. 18.45 w Akademii Rozmaitości p. Michał Pieczka opowie o Józefie Piłsudskim w sztuce. Zapraszamy.

4. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 17.00 dla dzieci, 18.00, 19.00 w kościele dolnym dla młodzieży i o 19.30. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.

5. Od piątku 2 do niedzieli 4 lutego Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie weekendowe „Kogo szukacie”. Przez te spotkania chcemy otwierać nasze serca na Zbawiciela, na Matkę Bożą, na natchnienia Ducha Świętego. Spotkania prowadzi znana nie tylko w Polsce grupa z Łodzi „Mocni w Duchu”, z muzycznym wsparciem naszego „Clemensianum”. W piątek i sobotę konferencje po Mszach wieczornych o godz. 19.30. W niedzielę spotkanie o godz. 14.15 zakończone Eucharystią.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszach św. błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.

7. Także w przyszłą sobotę zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie naszego parafialnego Klubu Seniora. Zaczniemy Mszą św. o godz. 14.00 w kościele dolnym, a po niej przejdziemy świętować I rocznicę Klubu Seniora do kawiarenki parafialnej. W programie wspomnienia, jak zawsze dobra zabawa, ciasto i kawa, a także okolicznościowy upominek. 

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Ameryki Południowej. W „Niedzieli” – o tajemnicy powołania zakonnego i kapłańskiego. Jest też pismo Apostolstwa Modlitwy na m-c luty – „Modlitwa i Służba”. Polecamy.

10. Zapraszamy do biblioteki. Do kawiarenki parafialnej zapraszają dzisiaj członkowie Duszpasterstwa 40+. Do wypieków domowej roboty, kawy z ekspresu i wielu rodzajów herbat, będą dodawać niespodzianki – dla dzieci i dorosłych.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 przed kościołem, wolontariusze stowarzyszenia, które od 23 lat prowadzi terapię dzieci z zaburzeniami rozwojowymi przeprowadzą zbiórkę do puszek na remont świetlicy środowiskowej, gdzie osoby z niepełnosprawnością umysłową będą mogły pracować na równi ze zdrowymi.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Włodzimierz Woźniak
Irena Majewska
Jerzy Piałucki
Janina Zając
Janina Korczak
Bolesław Mazurek
Jerzy Bakalarczyk
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo Czterdziestolatków,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!