Wakacyjne inwestycje 2017

Wiele nowości czeka na parafian, którzy przez co najmniej dwa tygodnie nie byli w okolicach naszego parafialnego kościoła. Od końca czerwca ekipa malarzy nie przestaje zabezpieczać, drapać, ryć, tynkować, uzupełniać, gładzić i malować pomieszczeń dolnego kościoła, o którego odnowieniu, jako finalnym etapie remontów w zabudowaniach parafialnych, od dawna się mówiło. Swoje dokłada też drużyna elektryków, kładąca nowe instalacje (nikt nie wie, jak przebiegają stare, które coraz częściej zawodzą). A jeszcze do tego doszli kominiarze-alpiniści, którzy wyremontowali komin u szczytu kościoła (już po wstępnych oględzinach stwierdzili, że mieliśmy dotąd dobrych orędowników w niebie…). Przy okazji malowane są też ubikacje w domu parafialnym (a może też kawałek dalej, poza ubikacje…; wtedy całość będzie lepiej widoczna…). A jakby tego było mało – miesiąc wcześniej niż było w planach rozpoczęła prace przy przebudowie placu przed kościołem ekipa drogowców… I jak to w starym domu (a pamiętajmy, że nasz kościół stoi w tym miejscu od ok. 1930 roku) wszyscy natykają się na jakieś niespodzianki. A to zagadkowe zawilgocenia ścian w dolnym kościele (na starych rurach skraplała się woda), a to przewody elektryczne, które służyły do… nie wiadomo czego, czy też zapadająca się w miękkiej i wilgotnej jak ciasto warstwie ziemi koparka. Na problemy zaraz jednak znajdują się rady, wszak ekipy fachowców są wypróbowane i doświadczone. Ale i tak, oprócz zaufania do ludzkich umiejętności potrzebna jest ludzka życzliwość i modlitwa w intencji dobrego przebiegu prac przy naszym parafialnym Domu i jego otoczeniu, o co w tym miejscu prosimy w imieniu całej wspólnoty parafialnej…

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”129″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]