Stare artykuły

29. Niedziela Zwykła

18 października 2020 r.

1. W ostatnią środę przeżyliśmy w naszej parafii uroczystość bierzmowania młodzieży i kilku dorosłych. Sakrament przyjęło 51 osób, a przedłużeniem tej uroczystości pozostaje piękna dekoracja.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele dolnym jest pierwsze spotkanie rodziców i młodzieży – kandydatów do bierzmowania na najbliższy rok 2020/2021.

3. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Na półpiętrze są do zabrania biuletyny i kalendarze misyjne. Ofiary złożone przy tej okazji do skarbonki prześlemy o. Czesławowi Tomaszewskiemu SJ, który prowadzi biuro wspierające naszych jezuickich misjonarzy w Afryce.

4. Jutro zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.

5. Jutro, tj. w poniedziałek, o godz. 16.30 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy. Serdecznie zapraszamy na spotkanie także osoby nowe. Modlimy się we wszystkich ważnych sprawach, które oddajemy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

6. W czwartek, 22 października, obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Na ławkach w tyle kościoła zostały wyłożone karteczki na wypominki. Wypełnione karteczki można składać w kancelarii lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować zapisy na wypominkowe Msze za zmarłych w listopadzie. Te Msze św. będą odprawiane w poniedziałki i piątki przez cały miesiąc listopad.

9. W związku z nowymi obostrzeniami rządu (1 os. na 4 m²) informujemy, że w naszym kościele może uczestniczyć w Mszach Świętych ok. 270 osób. Ponieważ ta liczba dotyczy zarówno górnego jak i dolnego kościoła oraz chóru i Sali Solidarności, dlatego będziemy „kierować ruchem” i – jak to robiliśmy na wiosnę – prosić wiernych, żeby udawali się do wyznaczonych pomieszczeń, co pozwoli nam zachować między sobą odpowiednią odległość. Prosimy o zachowanie dystansu nie mniej niż 1,5 metra oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła i przed komunią na rękę.

10. Na przekór trudnej sytuacji epidemiologicznej staramy się pielęgnować nasze tradycyjne wydarzenia. Nasi radni parafialni i osiedlowi wraz z Centrum Historii Zajezdnia oraz Centrum Kultury i Edukacji "Bakara" SM Metalowiec zapraszają na wirtualny Festyn Grabiszyński 2020. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 24 października o godz. 17.30 na youtube.com. Dodatkowe informacje i ogłoszenia konkursów pojawią się wkrótce na plakatach oraz w Internecie, m.in. na stronie parafii i Facebooku. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy m.in. artykuł o tym, czy w dalszym ciągu akceptujemy nauczanie św. Jana Pawła II o obronie rodziny i życia od poczęcia, a także czy chrześcijanin powinien być odważny i czym jest dar męstwa. Polecamy również ciekawe materiały w „Gościu Niedzielnym”, m.in. o tym, czy chłopakowi urodzonemu na początku XXI wieku jest trudniej przestąpić próg seminarium niż 40 lat temu i z czego wynika kryzys powołań, a także o budowaniu wspólnoty parafialnej i jej zadaniach ewangelizacyjnych.


W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Zbigniew Witkowski,
Aleksander Zalewa,
Kazimierz Steczek (brat naszego o. Józefa)
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu — 2 Mch 12,45

[su_table]

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+, neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka

[/su_table]


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa - nieczynna
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa - nieczynna
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!

  Archiwum Ogłoszeń Duszpasterskich