24 marca 2024 r. – Niedziela Palmowa

 Niedziela Palmowa

24 marca 2024 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, a w czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, które zakończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św. można indywidualnie adorować Pana Jezusa w Miejscu Adoracji do godz. 24.00.
 3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja indywidualna do godz. 24.00. Wcześniej – o godz. 15.00 – zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez wspólnotę młodzieżową Magis.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tzn. całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pokarmów do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.

Skarbonką na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu jest na ten czas skarbonka z intencjami do Matki Bożej Pocieszenia.

 1. W Wielką Sobotę nie sprawuje się liturgii. Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy, która rozpocznie się o godz. 20.30 należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Liturgia rozpocznie się w ogrodzie poświęceniem nowego ognia i zapaleniem paschału, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną

W sobotę Adoracja Grobu Pańskiego w godzinach spowiadania, czyli od godz. 7.00 do 14.00. Święcenie pokarmów także od 9.00 do 14.00. Potem kościół zostanie zamknięty do godz. 19.00 w celu posprzątania i przygotowania do wieczornej liturgii.

W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w poniedziałek wielkanocny po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 

 1. SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek, wtorek i środa od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 20.00.

Wielki Czwartek od 7.00 do 17.00.

Wielki Piątek od 7.00 do 17.00.

Wielka Sobota od 7.00 do 14.00.

Od czwartku – kancelaria parafialna nieczynna.

 1. Triduum Paschalne jest najważniejszym czasem w całym roku liturgicznym, dlatego aby je głębiej przeżywać wznawiamy przygotowania do poszczególnych dni Triduum. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 9.00 rano odbędzie się Liturgia Godzin wraz z wprowadzeniem w liturgię wieczorną danego dnia. Serdecznie zapraszamy!
 2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyrzeczenie Duchowej Adopcji będzie można złożyć w poniedziałek, 8 kwietnia, na Mszy świętej wieczornej.
 3. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Dzisiaj ukazuje się nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Głos Pocieszenia” zatytułowany „Być świadkiem Zmartwychwstałego”. Znajdziecie w nim wiele artykułów nt. Zmartwychwstania, które pozwolą lepiej zrozumieć to podstawowe dla naszej wiary wydarzenie. Oprócz tego nowy numer zawiera dużo informacji z życia naszej parafii a także artykuły m.in. o nawracaniu się, o początkach „Głosu Pocieszenia”, o deportacjach na Syberię w czasie wojny, o powstaniu osiedla Eichborngarten na Grabiszynie. Jest też wiosenny zielnik i krzyżówka dla dzieci. Wszystkie teksty zostały napisane przez naszych jezuitów i naszych parafian. Zapraszamy do nabywania i czytania!
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Józef Chabiński, Lucyna Kowalska, Henryk Brona. Dobry Jezu…

 Niedziela Palmowa

24 marca 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  R. Mól
9.00 o. R. Mól o.  P. Adamarek
10.30 o. Superior o. S. Data
12.00 o. P. Adamarek o. Superior
13.30 o. Superior o. R. Mól
16.00 o. S. Data o. K. Antoniewicz
18.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!