11 lutego 2024 r. – VI Niedziela Zwykła

6 Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 r.

 1. Najbliższa środa jest Środą Popielcową. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.30. W dniu tym obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową kancelaria parafialna jest nieczynna. Przewodniczący Episkopatu Polski zwraca się z apelem o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, po dwóch latach od inwazji rosyjskiej, i ogłasza zbiórkę pieniężną w Środę Popielcową. Zebrane po każdej Mszy św. do puszek pieniądze zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. 
 2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 wszystkich parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Apostolstwo Modlitwy i Róże Różańcowe (16. lutego), a następnie Wspólnota 40+ (23. lutego), później Grupa Dorosłych Lektorów (1. marca), a po nich Kręgi Rodzin (8. marca), w czwartym tygodniu Wielkiego Postu – Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi (15. marca), w piątym tygodniu jest Droga Krzyżowa Ulicami Miasta, a w Wielki Piątek – przygotowuje młodzieżowa wspólnota Magis.
 3. Po raz siódmy w najbliższy Piątek będziemy przeżywać w Kościele „Dzień Modlitwy i Solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym”. W tym dniu w intencji osób skrzywdzonych zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę, 17 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie Apostolstwa Modlitwy. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. 14 lutego przypada 25. rocznica śmierci o. Adama Wiktora SJ. Serdecznie zapraszamy Parafian na uroczystą Mszę św. za śp. o. Adama Wiktora SJ w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, w której wezmą udział członkowie NSZZ Solidarność.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w Sali Solidarności.
 7. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Kazania pasyjne będzie głosił o. Paweł Adamarek SJ.
 8. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od niedzieli, 25 lutego do środy, 28 lutego, czyli rozpoczną się za dwa tygodnie. Rekolekcje będzie głosił o. Witold Baran, redemptorysta.
 9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Małgorzata Kur, Maria Pater, Zofia Bednarczyk, Stanisława Łukasik, Stefan Figlarek, Jerzy Matyja, Maria Mazur, Jadwiga Szeniszewska. Dobry Jezu…

6 Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  R. Mól
9.00 o. S. Data o.  Superior
10.30 o. R. Mól o. K. Antoniewicz
12.00 o. P. Adamarek

o. Superior

o. S. Data
13.30 o. R. Mól o. S. Data
16.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
18.00 o. Superior o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!