17 grudnia 2023 r. – III Niedziela Adwentu

3 Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Jerzy Marć, kapucyn z parafii św. Augustyna. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św., czyli o godz. 6.30, 8.00, 18.00 i 19.30. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. dla rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. a po Mszy św. spotkanie.
 3. Dzisiaj Wspólnota Magis zaprasza na Jasełka z kolędowaniem o godz. 20.30.
 4. Po Mszy św. w kancelarii parafialnej są jeszcze do nabycia świece Caritasu i opłatki.
 5. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W najbliższą sobotę odbędą się ostatnie Roraty. Spowiedź przedświąteczna obędzie się w piątek od godz. 15.00 do 20.00, w sobotę przez cały dzień od 6.30 do 20.00 oraz w niedzielę na Mszach św. do godz. 14.00.
 6. W tym roku Wigilia wypada nietypowo, bo w niedzielę. Ostatnią Mszą św. w Wigilię będzie Msza św. o godz. 13.30. Po zakończeniu tej Mszy kościół zostanie zamknięty do godz. 21.00.Chociaż w Wigilię post nie obowiązuje, zgodnie ze staropolską tradycją zachęcamy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych. O godz. 22.00 – Msza św., pasterka dla rodziców z małymi dziećmi, a o godz. 24.00 – główna, uroczysta pasterka dla ogółu wiernych.
 1. W tym roku wizyta duszpasterska zwaną „kolędą” odbędzie się na ZAPROSZENIE. Wszystkich, którzy pragną przyjąć księdza po kolędzie prosimy o wypełnienie karteczek wyłożonych na ostatnich ławkach i wrzucenie do skrzynki na drzwiach w holu. Można też zaprosić nas przez maila parafialnego ([email protected]) pisząc w tytule maila: „kolęda” oraz podając numer telefonu. Na Wasze zaproszenia czekamy do najbliższej środy, 20 grudnia. W następną niedzielę poinformujemy o planie kolędy.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Dzisiaj tj. 17 grudnia jest ostatni dzień przynoszenia Paczuszek. Zebrane artykuły przekażemy do wrocławskiego Banku Niemowlaka.
 3. Chcieliśmy się podzielić radością, że o. Adam Wiktor SJ został odznaczony pośmiertnie medalem „Niezłomni”, przyznawanym przez kapitułę działającą w imieniu dolnośląskiej „Solidarności”. Gala wręczenia odbyła się w ostatni czwartek, 14 grudnia, w Centrum Historii Zajezdnia, a uzasadnienie odznaczenia dla o. Adama brzmi: „za poniesione wyrzeczenia, ofiarność, bezinteresowność, obronę godności człowieka i wierność ideałom „Solidarności” podczas działalności w podziemnych strukturach w latach 1981-1989 oraz za bohaterską walkę o suwerenną i niepodległą Polskę”. Cieszymy się z tego zaszczytnego wyróżnienia i dziękujemy Bogu, że osobę i działalność naszego o. Adama Wiktora SJ.
 4. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
  Ukazał się nowy, świąteczny numer Głosu Pocieszenia, w którym można przeczytać m.in. o tajemnicy i sensie Bożego Narodzenia, wywiad z o. Robertem Molem oraz wyjaśnienie, na czym polega książęca godność chrześcijanina. Dla starszych Czytelników mamy niespodziankę: otwieramy przebogate archiwum o. Jana Ożoga, natomiast młodsi znajdą świąteczną krzyżówkę. Dużo jest też refleksji związanych z samym przeżywaniem Bożego Narodzenia. Nowy numer naszego Głosu Pocieszenia jest rozprowadzany na dole, w holu kościoła.  Zachęcamy do nabywania i czytania!
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Irena Tomczyszyn, Halina Koczut, Witold Szmaciarski, Helena Nowakowska. Dobry Jezu…

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. R. Mól o.  P. Adamarek
9.00 o. S. Data o.  K. Antoniewicz
10.30 o. G. Dobroczyński o. S. Data
12.00 o. P. Adamarek o. R. Mól
13.30 o.Superior o. S. Data
16.00 o. R. Mól o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!