3 grudnia 2023 – I Niedziela Adwentu

1 Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.30 modlimy się za zmarłego o. Jana Ożoga SJ w trzecią rocznicę śmierci. Rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz.12.00.
 2. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent zapraszamy dorosłych, młodzież i wszystkie dzieci na Mszę św. roratnią od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dla dzieci jest przygotowany specjalny program!
 3. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni, o godz. 12.00 – Godzina Łaski.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 5. Taca z przyszłej niedzieli – drugiej w miesiącu – przeznaczona jest na cele remontowe.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze znajduje się nowy numer diecezjalnego miesięcznika „Nowe Życie” do zabrania.
 7. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” – zbieramy artykuły potrzebne do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci dla wrocławskiego Banku Niemowlaka. Przy wejściu do kościoła dolnego ustawiona jest specjalna choinka, na której są papierowe „bombki”, które można wziąć do domu. Znajdują się na nich informacje o akcji, a także o produktach, które można będzie przynosić do 17 grudnia i zostawić pod choinką.
 8. W tym roku chcielibyśmy odwiedzić Was z wizytą duszpasterską zwaną „kolędą” na zaproszenie w Waszych domach i mieszkaniach. Nie będzie już w tym roku Mszy świętych kolędowych. Nie mamy też starszych ministrantów, którzy zostawialiby zawiadomienia w drzwiach jak to było przed pandemią. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć księdza po kolędzie prosimy o zgłoszenie na karteczkach wyłożonych na ostatnich ławkach. Wypełnione karteczki można złożyć w kancelarii lub wrzucić do skrzynki na drzwiach w holu. Można też zaprosić nas przez maila parafialnego z naszej strony parafialnej ([email protected]) pisząc w tytule maila: „kolęda” oraz podając numer telefonu. Na Wasze zaproszenia czekamy do środy, 20 grudnia. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznie!
  Wszyscy tworzymy wspólnotę parafialną i jest istotne, by nikogo w jej budowaniu nie zabrakło. Stąd prośba do Was, by pomyśleć w kontekście kolędy o tych, którzy nie mogą chodzić do kościoła – osoby starsze, chore, sąsiedzi  – i dotrzeć do nich z zapytaniem czy chcieliby przyjąć kapłana. Oczywiście, chodzi o te osoby, o których wiecie, że chciałyby przyjąć kolędę, aby nie niepokoić tych, którzy sobie kolędy nie życzą. Prosimy więc o zabranie i przekazanie karteczek tym chętnym którzy, bez Waszego udziału nie mieliby możliwości spotkania z księdzem.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. są do nabycia w kancelarii parafialnej świece Caritasu rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małej świecy wynosi 10 zł, a dużej 20 zł. Są także opłatki za dobrowolną ofiarą.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Mieczysław Gawor, Józef Prokop, Helena Starzyńska. Dobry Jezu…

1 Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. R. Mól o.  K. Antoniewicz
10.30 o. Superior o. S. Data
12.00 o. P. Adamarek o. R. Mól
13.30 o.Superior

o. K. Antoniewicz

o. S. Data
16.00 o. S. Data o. R. Mól
18.00 o. R. Mól o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!