26 listopada 2023 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze na uroczystą Mszę św. o godz. 10.30, połączoną z odnowieniem przysięgi małżeńskiej
 2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się comiesięczna modlitwa w intencji dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny obchodzi pan organista Andrzej Garbarek. Zapraszamy na imieninową Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00.
 4. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.
 5. Najbliższa sobota jest też Pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne w sali Solidarności.
 6. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, a wraz z nim poranne roraty o 6.30. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, czyli 17 grudnia.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą do nabycia w kancelarii parafialnej świece Caritasu rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w kościele górnym.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 10. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” – zbiórkę artykułów potrzebnych do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Dary zostaną przekazane do wrocławskiego Banku Niemowlaka prowadzonego przez siostry Boromeuszki. Od najbliższej soboty, 2 grudnia, przy wejściu do kościoła dolnego ustawiona będzie specjalna choinka, na której będą papierowe „bombki”, które można wziąć do domu. Znajdują się na nich informacje o akcji, a także informacje o produktach, które można będzie przynosić do 17 grudnia i zostawić pod choinką.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Stanisław Gąsior, Jan Jaśkowski, Kazimiera Nikiel, Mieczysław Gawor. Dobry Jezu…

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. R. Więcek

o. S. Data

o.  K. Antoniewicz
10.30 o. R. Mól o. P. Adamarek
12.00 o. P. Adamarek o. S. Data
13.30 o. R. Mól o. S. Data
16.00 o. S. Data o. R. Mól
18.00 o. K. Antoniewicz o. R. Mól
20.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!