2 kwietnia 2023 r. – Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

2 kwietnia 2023 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, a czwartkową Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, które zakończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św. można indywidualnie adorować Pana Jezusa w Miejscu Adoracji do godz. 24.00.
 4. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja indywidualna do godz. 24.00. Wcześniej – o godz. 15.00 – zapraszamy na Drogę Krzyżową.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tzn. całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pokarmów do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Skarbonka na ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu znajduje się na półpiętrze.

 1. W Wielką Sobotę nie sprawuje się liturgii. Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy, która rozpocznie się o godz. 20.30 należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Liturgia rozpocznie się w ogrodzie poświęceniem nowego ognia i zapaleniem paschału, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną

W sobotę Adoracja Grobu Pańskiego w godzinach spowiadania, czyli od godz. 7.00 do 14.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00. Potem kościół zostanie zamknięty do godz. 19.00 w celu posprzątania i przygotowania do wieczornej liturgii.

W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek, wtorek i środa od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 20.00.

Wielki Czwartek od 7.00 do 17.00.

Wielki Piątek od 7.00 do 17.00.

Wielka Sobota od 7.00 do 14.00.

Od czwartku – kancelaria parafialna nieczynna.

 1. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Dzisiaj ukazuje się nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Glos Pocieszenia”, a w nim dużo informacji z życia naszej parafii a także ciekawy wywiad z o. Jozuem Szymańskim OFM, który głosił wielkopostne rekolekcje. Zapraszamy do nabywania i czytania.
 2. Świece CARITAS tzw. paschaliki można nabyć w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania w cenie 20 zł. Nie ma już baranków z czekolady.
 3. Taca z następnej – drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na remonty.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Jan Wolańczyk, Elwira Tyniów, Krystyna Maniak, Jadwiga Wyrębak, Tadeusz Gombrych, Karol Wolniewicz, Krystyna Stańczyk, Zofia Migocka. Dobry Jezu…

 

  Niedziela Palmowa

 2 kwietnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
9.00 o. S. Data  o. P. Adamarek
10.30 o. Superior  o. S. Data
12.00 o. A. Niczypor  o. Superior
13.30 o. Superior   o. A. Niczypor
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. S. Data
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!