5 marca 2023 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

2 Niedziela Wielkiego Postu

 5 marca 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes (do ludów) jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Na półpiętrze jest nowy Jezuicki Biuletyn Misyjny. Zachęcamy do zapoznania się z nim, a jeśli ktoś chciałby wspomóc jezuickie misje, można wrzucić dobrowolną ofiarę do skrzynki obok biuletynu.

2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

3. W poniedziałek, 6 marca, po Mszy św. o godz. 18.00,  w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków Wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższy piątek, 10 marca, zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.

5. Wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30, którą poprowadzi Grupa Dorosłych Lektorów.

6. Kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii odbędzie się od 13 do 23 marca. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. W środę, 15 marca, będziemy obchodzić odpust ku czci patrona naszej parafii, św. Klemensa Dworzaka. Uroczysta Msza odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

9. Szkoła Podstawowa nr 109, zaprasza rodziców sześciolatków wraz z dziećmi, na „Dzień Otwarty”, który odbędzie się we wtorek, 7 marca, o godz. 17.00. 

10. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2023/2024 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Szczegóły na plakacie.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Jadwiga Król, Zbigniew Kopczyński, Tomasz Grzeszczak, Unisława Głazowska. Dobry Jezu…

 

 2 Niedziela Wielkiego Postu

 5 marca 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. S. Data  o. G. Kramer
10.30 o. P. Adamarek  o. Superior
12.00 o. A. Niczypor  o. Antoniewicz
13.30 o. Superior   o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!