27 listopada 2022 r. – I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU

27 LISTOPADA 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent zapraszamy dorosłych, młodzież i wszystkie dzieci na Mszę Św. roratnią od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci po Mszy będą dostawały karteczki z cytatem biblijnym. Każde dziecko, które będzie minimum 15 razy na roratach i zbierze cytaty, 24 grudnia otrzyma nagrodę niespodziankę. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach w przedsionku i w gablocie przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Zbigniew Marek, jezuita z Krakowa. Rekolekcje będą trwać od niedzieli do środy.
 3. W środę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny obchodzi pan organista Andrzej Garbarek. Zapraszamy na imieninową Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00.
 4. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a młodzież zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła górnego. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.
 5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 6. W sobotę wspominamy św. Franciszka Ksawerego, jezuitę, patrona misji. Najbliższa sobota jest też Pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne w Sali Solidarności.
 7. Grupa medytacji chrześcijańskiej, działająca przy naszej parafii, zaprasza do udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w intencji  o. Jana Ożoga SJ, 3 grudnia 2022 r. o godz. 8.00, w  drugą rocznicę jego śmierci.  Po Mszy przejdziemy w ciszy do jego grobu na Cmentarz Grabiszyński, gdzie pomodlimy się w jego intencji i uczcimy jego pamięć. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dzieci zapraszamy do Sali Solidarności.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej są do nabycia świece Caritasu rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena dużej świecy wynosi 20 zł, a małej 10 zł. Są też opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą.
 10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze znajduje się nowy numer diecezjalnego miesięcznika „Nowe Życie” do zabrania.
 11. Domowy Kościół i wspólnota młodzieżowa Magis zapraszają do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” – zbiórkę artykułów potrzebnych do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Dary zostaną przekazane do Banku Niemowlaka fundacji Evangelium Vitae, działającej dzięki wrocławskim siostrom Boromeuszkom, które zajmują się także Oknem Życia. Przy wejściu do Kościoła Dolnego ustawiona jest specjalna choinka, na której wiszą papierowe „bombki”, które można wziąć do domu. Znajdują się na nich informacje o akcji, a także informacje o produktach, które można przynosić do 16 grudnia i zostawić pod choinką. Siostry szczególnie proszą o kosmetyki dla dzieci i niemowląt oraz pampersy we wszystkich rozmiarach, proszki do prania, kocyki, ręczniki dla dzieci, artykuły dla wcześniaków. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 12. Jutro rozpoczynamy wstępne porządkowanie ogródka z figurą NSPJ i terenu przed kościołem. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń najpierw przeprowadzimy wycinkę suchego świerka i żywotników, by w dalszym etapie zasadzić krzewy i kwiaty. Całość, która zostanie ukończona na wiosnę, wyeksponuje piękną figurę NSPJ, które patronuje naszej świątyni.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Franciszek Dudek, Leokadia Bieńkowska, Łukasz Wróblewski, Rozalia Obiezierska. Dobry Jezu…

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. P. Adamarek  o. A. Niczypor
10.30 o. Data  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. Superior
13.30 o. Superior   o. St. Data
16.00 o. G. Kramer  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Superior
20.00 o. P. Adamarek   o. A. Niczypor

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!