28 sierpnia 2022 r. – XXII Niedziela Zwykła

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 28 sierpnia 2022 r.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie, od czwartku, 1 września, powracamy do porządku Mszy świętych obowiązującego w ciągu roku, czyli powracają Msze św. o godz. 19.30 w dni powszednie oraz Msza św. o godz. 13.30 w niedzielę. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. Kancelaria parafialna czynna bez zmian, czyli w poniedziałki, środy i piątki, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca.
 2. Najbliższy piątek, 2 września, jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 3. W sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. W przyszłą niedzielę, 4 września, będziemy obchodzić parafialny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Kazania na wszystkich Mszach św. głosi o. Krzysztof Homa SJ. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 10.30.
 5. W przyszłą niedzielę otwieramy na nowo naszą parafialną bibliotekę. Biblioteka będzie czynna w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 od 12.00. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania i czytania książek.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 7. Pragniemy poinformować, że dwaj nowi jezuici dołączyli do naszej wspólnoty: o. Paweł Adamarek SJ i o. Stanisław Data SJ. Ojciec Paweł będzie moderatorem wspólnoty Magis, a o. Stanisław opiekunem Apostolstwa Modlitwy. Życzymy im wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Andrzej Janusz Kwiecień, Jan Stawny, Jan Gołębiewski. Dobry Jezu…
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. K. Antoniewicz  o. P. Adamarek
10.30 o. A. Pełka  o. Proboszcz
12.00 Ks. abp Józef Kupny  o. G. Kramer
16.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
18.00 o. P. Adamarek  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!