10 kwietnia 2022 r. – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA

10 kwietnia 2022 r.

 1. Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny zaprasza wiernych Archidiecezji do udziału w uroczystej Mszy Świętej, w czasie której ks. dr Maciej Małyga przyjmie sakrę biskupią i stanie się nowym biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Eucharystia ta będzie sprawowana w katedrze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia o godz. 15.00. Zawołanie Biskupa Nominata brzmi „Diligenti Mundum” co znaczy „Temu, który umiłował świat”. Cieszymy się z nowego biskupa i otaczamy go naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Także dzisiaj zespół Clemensianum zaprasza na koncert wprowadzający w klimat Wielkiego Tygodnia po ostatniej Mszy Świętej, około godziny 21.00. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 3. Kończyny prace adaptacyjne w drugiej łazience domu katechetycznego: na wszystkich piętrach uchodźcy mają do swojej dyspozycji kuchnie gazowe, lodówki, pralki. Zdecydowana większość zakwaterowanych kobiet pracuje, dzieci chodzą do szkół, a najmłodsi do przedszkoli. Uchodźcy mają też zapewnioną specjalistyczną opiekę medyczną, z której już wielokrotnie korzystali. Nie zbieramy już żadnych darów, nasi Goście są zaopatrzeni we wszystkie niezbędne rzeczy. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Nie wszystkim zdążyliśmy podziękować smsowo lub mailowo, ale gorąco dziękujemy Wam i Bogu, że macie wielkie serca. Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa, szczególnie przebywających tam  dzieci,  na czas pobytu uchodźców dom katechetyczny został całkowicie wyłączony z użytku, a na wejście do niego potrzebna jest imienna przepustka podpisana przez księdza proboszcza, bo wtedy nasi Goście mają jasność, że nie jest to ktoś obcy.
 4. Czwartkową Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, które zakończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Aby głębiej przeżywać wielkie tajemnice naszej wiary, zapraszamy Was do uczestnictwa w Jutrzni i wprowadzeniu w liturgię wieczorną danego dnia. Liturgia Godzin wraz z krótką katechezą odbędą się w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 9.00.
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św. można indywidualnie adorować Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.
 6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja indywidualna do godz. 24.00. Wcześniej – o godz. 15.00 – zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez młodzież.

Skarbonka na ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu znajduje się na półpiętrze. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tzn. całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pokarmów do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich.

 1. W Wielką Sobotę nie sprawuje się liturgii. Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy, która rozpocznie się o godz. 20.30 należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Liturgia rozpocznie się w ogrodzie poświęceniem nowego ognia i zapaleniem paschału, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną

W sobotę Adoracja Grobu Pańskiego w godzinach spowiedzi, czyli od godz. 7.00 do 14.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00. Potem kościół zostanie zamknięty do godz. 19.00 celem posprzątania i przygotowania do wieczornej liturgii.

W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek, wtorek i środa od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 20.00.

Wielki Czwartek od 7.00 do 17.00.

Wielki Piątek od 7.00 do 17.00.

Wielka Sobota od 7.00 do 14.00.

Od czwartku – kancelaria parafialna nieczynna.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. wkancelarii są do nabycia Pachaliki oraz baranki wielkanocne z białej czekolady. Są tylko duże świece w cenie 15 zł, a baranki w cenie 5 zł – dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas.
 2. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Dzisiaj ukazuje się nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Glos Pocieszenia”, a w nim dużo informacji z życia naszej parafii a także ciekawy wywiad z o. Leszkiem Gęsiakiem SJ, rzecznikiem Episkopatu. Zapraszamy serdecznie do nabywania i czytania.
 3. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Zbigniew Augul, Helena Małecka. Dobry Jezu…

NIEDZIELA PALMOWA

10 kwietnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor

o. K. Antoniewicz

9.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer

o. A. Pełka

10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka

o. G. Kramer

12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz

o. K. Antoniewicz

13.30 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz
16.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz

o. A. Pełka

17.00 o. G. Kramer  GORZKIE ŻALE
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz

o. A. Pełka

20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

o. G. Kramer


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!