27 marca 2022 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 r.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy na pokrycie kosztów adaptacyjnych budynku katechetycznego oraz eksploatacyjnych. Cały czas można również dokonywać wpłat na konto bankowe – numer konta podany jest w gablocie przed kościołem oraz dostępny na stoliku przy prasie. Bardzo dziękujemy za już dokonane wpłaty na konto, w przyszłą niedzielę zostanie podana informacja o zebranych funduszach  na konto oraz do puszek. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom różnego typu sprzętów, łóżek, materaców, pościeli. Prace dostosowawcze w Domu Katechetycznym są na ukończeniu i w najbliższych dniach  powinni zostać zakwaterowani pierwsi uchodźcy
 2. Pragniemy poinformować, że w uroczystość św. Józefa nasz parafianin Wojciech Szczepucha został ustanowiony w posłudze Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Cieszymy się z nowego Szafarza, a Wojciechowi życzymy, żeby wykonywana przez niego posługa dawała mu dużo radości i przyczyniała się do duchowego rozwoju.
 3. Dzisiaj o godź. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 5. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Oaza Dzieci Bożych.
 2. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą Miesiąca.
  W tym dniu o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie synodalne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Parafian i grupy parafialne. Temat spotkania: odpowiedzialni w misji.
 1. Również w sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne do kawiarenki parafialnej.
 2. Jak wspomnieliśmy na początku Mszy św., w przyszłą niedzielę rozpoczynamy przesunięte o tydzień rekolekcje wielkopostne. Niedzielne kazania będzie głosić o. Leszek Gęsiak, jezuita, rzecznik Episkopatu, a następne trzy dni rekolekcji wypełnią rozważania do medytacji i adoracja.
 3. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 4. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Anna Tajduś, Stanisława Makowska, Pelagia Gabryś, Edward Zdziech, Marta Janiszewska, Sławomir Kapcia, o. Józef Steczek SJ. Dobry Jezu…

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
17.00 o. A. Pełka  GORZKIE ŻALE
18.00 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!