20 marca 2022 r. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022 r.

 1. Jak już zapowiadaliśmy, zostało otwarte specjalne konto bankowe, na które można dokonywać wpłat na pokrycie kosztów związanych z adaptacją budynku katechetycznego na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, a także na pokrycie kosztów  eksploatacyjnych. Numer konta został  wywieszony w gablocie przed kościołem, dostępny jest także na ulotkach na stoliku przy prasie katolickiej oraz w niniejszych ogłoszeniach. W przyszłą niedzielę, 27 marca, odbędzie się zbiórka do puszek na powyższy  cel. Jeśli uda zrobić się wszystko zgodnie z przyjętym harmonogramem, to pierwsi uchodźcy będą mogli znaleźć u nas schronienie już od 28 marca.

                         Parafia p.w. Św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu

                         Nr konta: 44 1240 4025 1111 0011 1251 4827

                       Tytułem: DAROWIZNA  NA RZECZ PARAFII – POMOC  DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
 2. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 3. W najbliższy piątek, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji będą znajdowały się w holu kościoła przed Mszą świętą.
 4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą Kręgi Rodzin Domowego Kościoła.
 5. W najbliższą sobotę, 26 marca, o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie synodalne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Parafian i grupy parafialne.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po dwóch Mszach świętych. Róże od 1 do 8 mają zmianę po Mszy św. o godz. 9.00, a Róże od 9 do 16 po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Niedzielne kazania będzie głosić o. Leszek Gęsiak, jezuita, rzecznik Episkopatu, a następne trzy dni rekolekcji wypełnią rozważania do medytacji i adoracja.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 9. Centrum Historii Zajezdnia przygotowało specjalną ofertę kulturalną dla uchodźców z Ukrainy m.in. strefę dla dzieci, punkt dziennej opieki, bajki w języku ukraińskim, darmowe wystawy. Szczegóły oferty na plakacie w przedsionku kościoła.
 10. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Leokadia Kubna, Halina Lipczyńska, Ryszard Czarnecki, Józef Straż, Mirosława Żurawska, Józef Bieńkowski, Balbina Krochmal, Franciszek Walkowiak, Małgorzata Maria Glegoła, Anna Tajduś, Stanisława Makowska. Dobry Jezu…

 

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
17.00 o. Proboszcz  GORZKIE ŻALE
18.00 o. G. Kramer  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!