13 marca 2022 r. – 2. Niedziela Wielkiego Postu

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022 r.

 1. W najbliższy wtorek, 15 marca, obchodzimy odpust ku czci św. Klemensa Dworzaka. Wszystkich Parafian gorąco zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem księży naszego dekanatu. Przed Mszą św. będzie nowenna, nie będzie natomiast adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza św. o godz. 19.30 będzie w dolnym kościele.
 2. W poprzednią niedzielę wolontariusze Fundacji Hospicyjnej zebrali do puszek na wrocławskie hospicja kwotę: 4735,85 zł. W imieniu Fundacji wszystkich ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 4. W poniedziałek, 14 marca, o godz. 16.30 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej  Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków Wspólnoty i wszystkich zainteresowanych.
 5. W najbliższy piątek, 18 marca, zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Grupa Dorosłych Lektorów Słowa Bożego.
 7. Jak już informowaliśmy, w parafii trwa Synod o synodalności. W najbliższą sobotę, 19 marca, o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie synodalne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Parafian i grupy parafialne.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Obok prasy znajduje się nowy Biuletyn Misyjny i puszka na dobrowolne ofiary. Pieniądze uzyskane z biuletynu przekażemy Jezuitom pracującym na Ukrainie.
 9. Pragniemy poinformować, że do naszej jezuickiej wspólnoty dołączył brat zakonny Waldemar Jeka SJ. Brat Waldemar będzie z nami do Wielkanocy, a jego pobyt w naszej wspólnocie obywa się w ramach ostatniego etapu formacji zakonnej tzw. Trzeciej Probacji.
 10. Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza ma Dzień Otwartych Dni w szkole podstawowej w środę, 16 marca, od godz. 17.00, a w liceum w sobotę, 19 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje na plakatach.

11. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Eugeniusz Ostrożyński, Czesława Chojecka, Alicja Olszewska, Eugeniusz Stobienia, Mieczysław Chadryś, Grażyna Klesković, Leokadia Kubna, Halina Lipczyńska, Ryszard Czarnecki, Józef Straż, Józef Bieńkowski. Dobry Jezu…

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Pełka
9.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
17.00 o. G. Kramer  GORZKIE ŻALE
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. Proboszcz o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!