23 stycznia 2022 r. – 3. Niedziela Zwykła

3 Niedziela Zwykła

23  stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.
 3. Kandydatów do Bierzmowania informujemy, że z powodu narastającej piątej fali pandemii odwołujemy spotkania w grupach w najbliższy poniedziałek i środę.
 4. W środę, 26 stycznia, Dzień Islamu w Kościele katolickim, a w piątek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, patrona uczelni katolickich.
 5. O. Proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie Rady w najbliższy czwartek, 27 stycznia, o godz. 19.30 w kawiarence parafialnej. Spotkanie będzie poświęcone realizacji wytycznych Synodu Biskupów w naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po dwóch Mszach świętych. Róże od 1 do 8 będą mieć zamianę po Mszy św. o godz. 9.00, a Róże od 9 do 16 po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorówSióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji poleca zorganizować 30 stycznia zbiórkę do puszek na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi okazję do wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które nieustannie zanoszą modlitwy do Boga w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku.
 8. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Krzysztof Zuchowicz, Mieczysław Szerafin, Irena Kozłowska, Janina Ciemiorek, Stanisław Osiński. Dobry Jezu…

Z radością pragniemy poinformować, że nasz konkurs na zagospodarowanie ogródka wokół figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, ogłoszony z okazji jubileuszu 100-lecia poświęcenia Polski i naszej parafii NSPJ został rozstrzygnięty! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie projektów. Na konkurs wpłynęło 12 prac.
Niezależna Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich projektantów za pomysłowość, przejrzystość projektów i ciekawe pomysły, jednakże na różnych stopniach podium.
Na pierwszym miejscu znalazły się projekty, których autorami są: Marta Jakimowicz i Mikołaj Studziański; Piotr Czyszkowski; Małgorzata i Maciej Duchińscy; Zofia, Andrzej i Marzena Poręba.
Drugie miejsce zajęli następujący projektodawcy: Elżbieta Kowal; rodzina Kuropka: Dominik, Gabriela, Szymon i Zosia; Iwona i Emilia Horszczaruk; o. Piotr Blajerowski SJ.
Trzecie miejsce na podium: Ewa Droszcz; Anna Włodarczyk; Anita Jacyno oraz anonimowy Autor.
Wszystkie złożone pomysły posłużyły do opracowania jednej koncepcji, która zostanie wdrożona w najbliższym roku. Wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie pragniemy zaprosić na Mszę św. w następną niedzielę, 23 stycznia 2022, o godz. 10.30, po której pomysłodawcom projektów wręczymy nagrody. Serdecznie zapraszamy!

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
9.00 o. M. Kowalcze  o. A. Pełka
10.30 o. Proboszcz  o. A. Niczypor
12.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
13.30 o. A. Pełka  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
18.00 o. G. Kramer  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!