14 listopada 2021 r. – 33. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W holu kościoła wolontariusze tego Stowarzyszenia ustawili stoisko z dewocjonaliami z drzewa oliwnego z Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży zasili konto pomocy dla Libanu.
 2. W poniedziałek, 15 listopada 2021, o godz.16.30 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie członków, sympatyków i kandydatów.
 3. Także w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 4. We wtorek przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, świętujemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 10.30, połączoną z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.
 6. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w kościele górnym.
 7. W kancelarii nadal przyjmujemy zapisy na Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane w poniedziałki i piątki o godz.18.00. Natomiast wypominki można wrzucać do skrzynki na drzwiach przy domofonie w holu kościoła.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 9. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Anna Lipnicka, Krystyna Konieczna, Maria Klimek, Marianna Malkiewicz, Andrzej Górka, Aleksandra Ziółek. Dobry Jezu…

 

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 listopada 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
9.00 o. G. Tęczar   o. G. Kramer
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00   o. G. Kramer  o. Proboszcz
13.30 o. A. Pełka   o. Proboszcz
16.00 o. G. Kramer   o. A. Pełka
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Tęczar
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!