16 maja 2021 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

1.najbliższy czwartek, 20 maja, nasz zakon jezuitów rozpoczyna obchody Roku Ignacjańskiego, który zakończy się 31 lipca 2022 roku. Rok Ignacjański został ogłoszony z racji 500-lecia nawrócenia i 400-lecia kanonizacji św. Ignacego Loyoli. Penitencjaria Apostolska ogłosiła wszystkie jezuickie kościoły świątyniami jubileuszowymi, a więc także nasz kościół jest świątynią, w której można uzyskiwać odpusty zupełne. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której uroczyście zainaugurujemy Rok Ignacjański w naszej parafii.

2. Dzisiaj jeszcze o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

3. Jutro, tj. w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

4. środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, w ramach Nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

5. sobotę o godz. 20.30 będziemy celebrować Mszę wigilijną Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Msza wigilijna zawiera rozbudowaną liturgię słowa z modlitwami na wzór liturgii słowa Wigilii Paschalnej. Przewidujemy, że Msza skończy się ok. godz. 22.00. Zapraszamy chętnych, a w szczególności grupy parafialne. Msza wigilijna będzie również transmitowana online.

6. Ponieważ znoszone są kolejne obostrzenia, chcemy po miesiącach przerwy powrócić do przygotowań do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w niedzielę 30 maja (za 2 tygodnie) – o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów, których nazwiska rozpoczynają się na litery od A do M, a o godz. 19.00 – na litery od N do Z. Spotkania odbędą się w dolnym kościele.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o tym, czy misja zlecona apostołom przez Pana Jezusa przed Wniebowstąpieniem ma ograniczenia czasowe i geograficzne. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać co zrobić, żeby dobrze przygotować dzieci do uroczystości I Komunii św. Polecamy!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. K. Antoniewicz o. A. Niczypor
7.30 o. G. Tęczar  o. A. Pełka
9.00 o. A. Pełka  o. G. Tęczar
10.30 KG o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. G. Tęczar  o. Proboszcz
13.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
16.00 o. Proboszcz  o. G. Kramer
18.00 o. K. Antoniewicz o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka   o. Proboszcz
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Roman Polański,
Alina Duraj,
Antoni Stefaniec,
Krystyna Orleańska,
Barbara Grendus-Tota,
Maciej Żmudzki,
Paweł Kapica
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 72 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!